Buxoro viloyati 4-sektor rahbari, viloyat davlat soliq boshqarmasi boshlig‘i Sherzod Ashurov “Rahbar va yoshlar” loyihasi doirasida qorovulbozorlik yoshlar bilan uchrashdi. Unda tuman hokimi Akmal Ostonov, yoshlar masalasiga mas’ul tashkilot vakillari va boshqa mutasaddilar qatnashdi.
Uchrashuvda tumandagi “Yoshlar daftari”da ro‘yxatda turuvchi o‘g‘il-qizlarning 5 nafariga motokultivator hamda 2 nafariga inkubatorlar topshirildi.
– Kasb-hunar kollejini tamomlaganimdan so‘ng anchadan beri ishsiz edim, – deydi tumanning “Tinchlik” mahallasida istiqomat qiluvchi Doniyor Salimov. – bugungi “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi men uchun foydali bo‘ldi. Sababi, menga subsidiya asosida motokultivator berildi. O‘zim olishga qiynalgandim. Endi motokultivatorni ishlatib daromad topmoqchiman.
100 nafarga yaqin o‘g‘il-qizlar ishtirok etgan uchrashuvda 15 ga yaqin turli xildagi taklif va ularni qiynayotgan muammolar yuzasidan murojaatlar kelib tushdi.
E’tiborlisi, murojaatlarning aksariyatiga shu yerning o‘zida yechim topildi. Jumladan, “Turon yakka kurashi” sport turi bilan shug‘ullanib kelayotgan Dilfuza Hayitova va uning ustozi Zarnigor Nuriddinova 4-sektor rahbaridan sportchi yoshlar uchun 20 dona sport kiyim boshlari hamda maxsus sport anjomlarini olib berishlarini so‘rab murojaat qildi. Quvonarlisi, ularning murojaati tuman hokimligi tomonidan tez kunda ijobiy hal etiladigan bo‘ldi.

Обращения молодежи решены на месте
Руководитель 4-го сектора Бухарской области, начальник областного налогового управления Шерзод Ашуров встретился с молодежью Караулбазарского района в рамках проекта «Руководитель и молодежь». В нем участвовали хоким района Акмал Остонов, представители ответственных за молодежь организаций и другие официальные лица.
На встрече пяти парням и девушкам, включенным в «молодежную тетрадь» района, вручены мультикультиваторы, а двоим молодым людям – инкубаторы.
– После окончания профессионального колледжа я в течение долгого времени был безработным, – говорит житель махалли «Тинчлик» Дониер Салимов. – Сегодняшняя встреча «Руководитель и молодежь» была для меня полезной. Мне на основе субсидии дали мультикультиватор. Самому было трудно его купить. Теперь хочу работать на нем и зарабатывать деньги.
На встрече с участием 100 молодых парней и девушек выдвинуто около 15 предложений. Молодежь обратилась также и по проблемам, тревожащим ее.
Примечательно, что большинство проблем решено на месте. В частности, Дилфуза Хаитова, занимающаяся единоборством «Турон якка кураши», и ее наставник Зарнигор Нуриддинова обратились к руководителю 4-го сектора с просьбой об оказании помощи в приобретении спортивной формы и специального спортивного инвентаря для 20 спортсменов. Хокимият района пообещал, что эта просьба будет удовлетворена в кратчайшие сроки.