Prezidentimizning 2022 yil 15 yanvardagi videoselektor yig‘ilishida berilgan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida Buxoro viloyati G‘ijduvon tumani Xalq qabulxonasi va mutasaddi tashkilotlar hamkorligida 24 soat davomida ishlaydigan shtab faoliyati yo‘lga qo‘yildi.
– Shtabda tumandagi tuproq yo‘llarni shag‘allashtirish, elektr, gaz, suv va ko‘mir ta’minotidagi muammolarni tezkor hal etish masalalari va amalga oshirilgan ishlar tahlil qilib boriladi, – deydi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining G‘ijduvon tumanidagi Xalq qabulxonasi mudiri Usmon Halimov. – 2021 yilda aholi murojaatlari yuzasidan tumandagi 113 kilomter tuproqli yo‘llar shag‘allashtirildi. Joriy yilda tumandagi og‘ir hududlardan biri hisoblangan Baqqolar mahalla fuqarolar yig‘ini va 1-sektor hududidagi Qassabon mahalla fuqarolar yig‘inidagi tuproqli jami 1,5 kilometr yo‘llar shag‘allashtirildi.
– Sayyor qabulda murojaatim ijobiy hal etildi, – deydi Qassabon mahalla fuqarolar yig‘ini, Qassabon qishlog‘ida yashovchi Zokir O‘rinov. – Murojaatimga asosan Qassabon va Arabon qishloqlarini bog‘lovchi ichki tuproq yo‘llari shag‘allashtirildi.
Tahlillarga ko‘ra, 2021 yilda tuman Xalq qabulxonasiga ijtimoiy nafaqalar, aliment undirish, moddiy yordam, gaz, suv, elektr ta’minoti, kredit olish, yo‘l qurilishi, transport masalasida va ish bilan ta’minlashni so‘rab murojaat qilgan fuqarolar soni ko‘paygan. Xalq qabulxonasiga kelib tushgan va nazoratdagi jami 2 ming 791 ta murojaatning 2 ming 541tasi ya’ni 93,3 foizi qanoatlantirilgan. Ularning 1 ming 989 tasi ya’ni 73 foizi bo‘yicha muammolar ijobiy hal etilgan.

Народная приемная: выполнение заданий – под контролем
В целях обеспечения исполнения заданий Президента, намеченных на состоявшемся 15 января 2022 года видеоселекторном совещании, при сотрудничестве Народной приемной Гиждуванского района Бухарской области и должностных организаций налажена работа штаба, действующего круглосуточно.
– Штаб занимается организацией и анализом оперативного решения проблем, связанных с укладкой шагала на необустроенных дорогах района, обеспечением населения газом, водой и углем, – сказал заведующий Народной приемной Президента Узбекистана в Гиждуванском районе Усмон Халимов. – В 2021 году в связи с обращениями населения шагалом засыпали 113 километров дорог района. В нынешнем году шагалом будут засыпаны 1,5 километра дорог в одном из самых необустроенных на территории махалли «Бакколар» и махалли «Кассабон» на территории 1-го сектора.
– На выездном приеме получил ответ на свое обращение, – сказал житель махалли «Кассабон» одноименного кишлака Зокир Уринов. – Шагал будет уложен на дороге, связующей кишлаки Кассабон и Арабон.
В 2021 году в Народную приемную от граждан поступило много обращений по вопросам социальных пособий, взимания алиментов, оказания материальной помощи, газо-, водо-, электроснабжения, получения кредита, строительства дорог, транспорта, трудоустройства. Из поступивших и проанализированных 2 791 обращения удовлетворены 2 541, то есть 93,3 процента.