Kattaqo‘rg‘on shahar prokurori F.Egamqulov o‘z sektori hududidagi Baland Chordara mahallasida hokim yordamchisi va yoshlar ishlari agentligi vakili bilan birga uyma-uy yurib, aholi muammolarini o‘rgandi.
O‘rganish davomida aksariyat murojaatlar joyida ijobiy hal etildi, muddat va mablag‘ talab qiladigan masalalarning ijrosi bo‘yicha chora-tadbirlar belgilandi.
Jumladan, Yangiobod 1-berk ko‘chasida yashovchi A.Nizomovning ishsiz ekanligi va ro‘zg‘or tebratishda qiyinchilikka duch kelayotgani ma’lum bo‘ldi. Axmadga shu hududga yaqin joyda, 19-maktabgacha ta’lim muassasasida xo‘jalik ishi bo‘yicha bo‘sh ish o‘rni borligi bildirildi va u ishga joylashadigan bo‘ldi.

Прокурор города Каттакургана Ф.Эгамкулов вместе с помощником хокима и представителем Агентства по делам молодежи обошел дома расположенной в его секторе махалли «Баланд Чордара» для выявления волнующих население вопросов.
В ходе изучения большинство обращений было решено на месте, намечены соответствующие меры по решению вопросов, требующих времени и средств.
Например, стало известно, что житель махалли А. Низомов является безработным и испытывает трудности в содержании семьи. Ему была предложена вакансия на должность работника хозчасти в расположенном неподалеку дошкольном образовательном учреждении № 19.