Namangan viloyati hokimi Shavkat Abdurazzoqov Norin tumani Kemaboshi mahallasida fuqarolar murojaatlari bilan ishlash maqsadida sayyor qabul o‘tkazdi.
Sayyor qabulda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining viloyatdagi Xalq qabulxonasi, mutasaddi boshqarmalar, tashkilot va muassasalar rahbarlari ishtirokida 100 dan ziyod fuqaroning muammoli masalasi ko‘rib chiqildi.
Murojaatlarning aksariyati joyida hal etildi.
– Farzandim birinchi guruh nogironi, - deydi Norin tumani Xo‘jaobod qishlog‘ilik Nargiza Jo‘rayeva. – Nogironlik aravachasiga ehtiyojimiz borligi bois sayyor qabulga keldik. Murojaatim tezda hal etilib, o‘g‘limga nogironlik aravachasi berildi.
Fuqarolar sayyor qabuli va ochiq muloqoti chog‘ida ko‘tarilgan masalalar ijrosini so‘zsiz ta’minlash viloyat hokimi hamda Xalq qabulxonasi nazoratiga olindi.

Хоким Наманганской области Шавкат Абдураззков провел выездной прием в махалле «Кемабоши» Нарынского района с целью изучения обращений населения.
На выездном приеме с участием руководителей Народной приемной Президента Республики Узбекистан в области, ответственных управлений, организаций и учреждений рассмотрены проблемные обращения свыше 100 граждан.
По большинству обращений меры приняты на месте.
- Мой сын - инвалид первой группы,- говорит жительница села Ходжаабад Нарынского района Наргиза Джураева. –Мы пришли на выездной прием, чтобы попросить помощи в приобретении инвалидной коляски. Мой вопрос был решен на месте, нам выдали инвалидную коляску.
Исполнение вопросов, поднятых в ходе выездного приема, взято под контроль хокима области и Народной приемной.