Xurshida Hamroyeva: endi mening ham o‘z uyim bor
Buxoro viloyati Kogon tumanining “Navro‘z” mahalla fuqarolar yig‘ini Madaniyat qo‘rg‘onidagi eski binosida Xurshida Hamroyeva voyaga yetmagan farzandi bilan yashab kelayotgan edi.
Xurshida opa uchun yangi yil quvonchli boshlandi. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021 yil 6 dekabrdagi “Uy-joyga muhtoj xotin-qizlarni uy-joy bilan ta’minlash to‘g‘risida”gi  qaroriga binoan ayol farzand bilan ijara shartnomasi asosida barcha qulayliklarga ega bo‘lgan ikki xonali ijtimoiy uyga joylashtirildi.
-Davlatimiz rahbariga biz xotin-qizlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlab, amaliy ko‘mak berayotgani uchun samimiy tashakkurimni izhor etaman – deydi Xurshida Hamroyeva. –Necha yillardan buyon ijarama-ijara yurib sarson edik. Insonparvar hukumatimiz tomonidan men va menga o‘xshash ijtimoiy himoyaga muhtoj ayollarga e’tibor hamda amaliy g‘amxo‘rlik ko‘rsatilib, har tomonlama qo‘llab-quvvatlashmoqda. Zamonaviy, shinam uy berilganidan xursandman. Endi mening ham o‘z uyim bor.

Хуршида Хамроева проживала с несовершеннолетним ребенком в старой постройке в махалле «Навруз» поселка Маданият Каганского района Бухарской области.
Новый год для Хуршиды опы начался с радостного события. Согласно постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан от 6 декабря 2021 года «О мерах по обеспечению жильем нуждающихся женщин и улучшению жилищных условий бездомных и граждан в тяжелых бытовых условиях города Ташкента», женщина с ребенком была размещена в двухкомнатной социальной квартире со всеми удобствами на основании договора аренды.
– Выражаю искреннюю благодарность главе нашего государства за то, что всячески поддерживает нас, женщин, и оказывает нам практическую помощь, – сказала Х.Хамроева. – На протяжении нескольких лет мы скитались из одного жилья в другое. Наше гуманное правительство проявляет внимание и практическую заботу о таких нуждающихся женщинах, как я, оказывает всестороннюю поддержку. Я счастлива, что мы переехали в такую современную и уютную квартиру. Теперь и у нас есть свое жилье.