O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputati Barno Mirzamova Namangan viloyati Uychi tumanida saylovchilar bilan uchrashdi.
Deputat mahallalarda infratuzilmani yaxshilash borasida amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishdi. “Oqtosh” MFYda saylovchilarning qishloq vrachlik punkti qurilishi bo‘yicha qilgan murojaatlari o‘rganildi. Shu bilan birga, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 10 sentyabrdagi “Dehqon xo‘jaliklari tashkil etishni qo‘llab-quvvatlash orqali aholi daromadlarini oshirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qarori ijrosi bo‘yicha qilingan ishlarni o‘rgandi.
Shuningdek, Fayziobod va Quvurboshi mahallalarida hudud infratuzilmasini yanada yaxshilash bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar mahalliy Kengash deputatlari ishtirokida ko‘rildi. Deputat har ikki mahallada saylovchilar bilan uchrashib, ularning murojaatlarini tingladi.

Депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан Барно Мирзамова встретилась с избирателями в Уйчинском районе.
Депутат ознакомилась с проводимой работой по улучшению инфраструктуры в махаллях, рассмотрению обращений избирателей, касающихся строительства сельского врачебного пункта в СГМ «Октош», а также по реализации постановления Президента Республики Узбекистан «О дополнительных мерах по увеличению доходов населения путем поддержки создания дехканских хозяйств» от 10 сентября 2022 года. С участием депутатов местного Кенгаша народных депутатов была проанализирована работа по улучшению инфраструктуры территории в махаллях «Файзиобод» и «Кувурбоши». Депутат выслушала обращения избирателей.