Iqtisodiyot va moliya vazirligi matbuot xizmatining ma’lum qilishicha, bugundan «Ochiq byudjet» portalida «Mening yo‘lim» loyihasiga taklif qoldirish boshlandi.
Qayd etilishicha, «Mening yo‘lim» loyihasining joriy yilgi mavsumi uchun 312 milliard so‘mdan ortiq mablag‘ ajratilishi belgilangan. Loyiha doirasida taklif kiritish jarayoni joriy yilning 27 aprel sanasiga qadar davom etadi. Kiritilgan takliflar uchun ovoz berish jarayonlari 28 apreldan 7 may kuniga qadar o‘tkaziladi.
«Mening yo‘lim» loyihasi tuman (shahar) byudjetlarida hududiy ichki yo‘llarni ta’mirlash uchun rejalashtirilgan mablag‘larning kamida 50 foiz qismini fuqarolar fikri asosida yo‘naltirilishini ta’minlash maqsadida tashkil etilgan.

Как сообщает пресс-служба Министерства экономики и финансов, на портале «Открытый бюджет» начался прием предложений по проекту «Менинг йулим» («Моя дорога»).
Отмечается, что на финансирование проектов будет выделено 312 миллиардов сумов. Предложения от граждан будут принимать до 27 апреля. Голосование состоится с 28 апреля по 7 мая.
В рамках проекта «Моя дорога» не  менее 50 процентов средств, запланированных на  ремонт региональных дорог в районных, городских бюджетах, выделяются с  учетом мнения граждан.