Namangan viloyati To‘raqo‘rg‘on tumanida viloyat soliq boshqarmasi boshlig‘i A. Boyxonov tuman hokimi A. Mansurov hamrohligida jismoniy va yuridik shaxslar uchun qabul o‘tkazdi.
Sayyor qabulda tadbirkorlik faoliyatini rivojlantirish, uy-joy olish, tibbiy yordam ko‘rsatilishi, merosga egalik qilish, bolalar nafaqasi kabi masalalarda murojaatlar tinglandi.
Tadbir doirasida tuman kambag‘allikni qisqartirish va bandlikka ko‘maklashish bo‘limi tomonidan bo‘sh ish o‘rinlari mehnat yarmarkasi tashkil etildi. Unda  97 ta korxona, tashkilot va muassasa 930 dan ziyod bo‘sh ish o‘rni bilan ishtirok etdi.
Mehnat yarmarkasida 14 nafar fuqaro ishga joylandi, 8 nafariga qayta kasbga o‘qish uchun yo‘llanma berildi. “Ayollar daftari”ga kiritilgan ehtiyojmand xotin-qizlarga tadbirkorlik faoliyatini boshlashi uchun subsidiya asosida tikuv mashinalari ajratildi.

В Туракурганском районе Наманганской области прошел прием юридических и физических лиц. Мероприятие провели начальник областного управления Государственного налогового комитета А.Бойхонов и хоким района А.Мансуров.
На выездном приеме были заслушаны обращения по вопросам развития предпринимательской деятельности, оказания медицинской помощи, решения жилищных проблем, выплаты детских пособий.
В рамках мероприятия районным отделом сокращения бедности и содействия занятости была организована ярмарка вакантных рабочих мест. В ней приняли участие 97 предприятий, организаций и учреждений с более 930 рабочими местами.
В ходе ярмарки труда 14 человек были трудоустроены, 8 граждан получили направления на переобучение. Нуждающимся женщинам из «женской тетради» на основе субсидии выделили швейные машинки для начала предпринимательской деятельности.