Yoshlar qo‘llab-quvvatlanmoqda
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Nukus tumani hokimligi hamda Yoshlar ishlari agentligi tuman bo‘limi tomonidan “Yoshlar daftari” va “Temir daftar”da ro‘yxatda turgan hamda o‘zini-o‘zi band qilishni, tadbirkorlik faoliyatini boshlash taklifini bildirgan 24 nafar yigit-qizga subsidiya asosida 39 turdagi zarur uskunalar, mehnat qurollari topshirildi.
Ta’kidlash kerak, joriy yil boshidan buyon tumanda “Yoshlar daftari” ro‘yxatiga olingan 400 nafardan ortiq yoshga mehnat faoliyatini yo‘lga qo‘yishi uchun zarur yordam ko‘rsatilgan. 14 nafar yosh haydovchilik guvohnomasini olishi uchun o‘quv kurslarida o‘qitilgan. 194 nafar yigit-qiz tadbirkorlik faoliyatini boshlashi va o‘zini-o‘zi band qilishi uchun zarur uskunalar bilan ta’minlangan. Shuningdek, 88 nafar og‘ir sharoitdagi bemor yoshning davolanishiga, 83 nafar talabaning shartnoma mablag‘i to‘loviga, 18 nafar yoshning kasb-hunar o‘rganishiga va 15 nafar yoshga fuqarolik ID kartalarini olishiga moddiy ko‘mak berilgan.

Для поддержки молодежи
Хокимиятом Нукусского района Республики Каракалпакстан и районным отделом по делам молодежи 24 молодым людям, внесенным в «молодежную» и «железную» тетради, а также выразившим намерение приступить к самостоятельной трудовой деятельности и предпринимательству, на основе субсидий были переданы 39 видов оборудования и орудий труда.
Нужно отметить, с начала года в районе оказана необходимая помощь более 400 юношам и девушкам из списка «молодежной тетради» для налаживания трудовой деятельности. 14 молодых людей прошли обучение для получения водительских прав. 194 юношам и девушкам было предоставлено необходимое оборудование для начала предпринимательской деятельности и самостоятельной занятости. Также оказана финансовая поддержка 88 молодым людям, находящимся в тяжелых условиях, для лечения, 83 студентам - для оплаты контракта, 18 молодым людям – для получения профессионального образования и еще 15 - для получения гражданских ID карт.