Zominda sayyor qabul
Jizzax viloyat IIB boshlig‘i, general-mayor G‘ayrat Qodirov Zomin tumanidagi sayyor qabulda fuqarolarning ichki ishlar organlariga daxldor masalalarini ko‘rib chiqdi.
Zomin, Yangiobod hamda Zarbdor tumanlari aholisi ishtirok etgan muloqotda yo‘l belgilari o‘rnatish, ID karta rasmiylashtirish, o‘g‘irlik, firibgarlik va tovlamachilikka oid murojaatlar mas’ullar ishtirokida ko‘rildi. Sayyor qabul davomida bir necha fuqaro xizmat vazifalariga vijdonan yondashib, sodir etilgan jinoyatlarni fosh etgan ichki ishlar organlari xodimlariga minnatdorlik bildirdi. Muloqot davomida ko‘tarilgan 30 ga yaqin masalaning aksariyati joyida hal etildi. Ijrosi vaqt talab etiladigan murojaatlarni yechish borasida mutasaddilarga aniq vazifalar yuklatilib,  ijrosi nazoratga olindi.
Tadbir so‘nggida fuqaroligi bo‘lmagan shaxslarga O‘zbekiston fuqaroligi berilgani uchun ularga ID kartalar topshirildi.
IIB boshlig‘i, general-mayor G‘.Qodirov “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida Zomin tumani IIB xodimlari tomonidan “Mustaqillik” MFY hududida barpo etilayotgan 2 gektarlik bog‘da kuzgi ko‘chat ekish hasharida ishtirok etdi.
Shu kuni yangi boqqa tuman IIBda xizmat qilayotgan barcha xodimlar faollik ko‘rsatib, 2 ming 200 tup bodom, tut, archa, terak kabi mevali va manzarali ko‘chatlar ekdi.

Выездной прием в Зааминском районе
На выездном приеме, прошедшем в Зааминском районе, начальник Джизакского областного УВД генерал-майор Гайрат Кодиров рассмотрел вопросы граждан, касающиеся деятельности органов внутренних дел.
На встрече с участием населения Зааминского, Янгиабадского и Зарбдорского районов  и  ответственных лиц области были рассмотрены вопросы установления дорожных знаков, оформления  ID-карт, случаи воровства, мошенничества и коррупции.
В ходе выездного приема несколько граждан выразили признательность сотрудникам органов внутренних дел, благодаря самоотверженному труду которых были раскрыты преступления. В ходе встречи было поднято около 30 вопросов, большинство из которых удалось решить на месте.  По поводу обращений, исполнение которых требует времени, на уполномоченных возложены конкретные задачи, а их исполнение взято на контроль.
По окончании мероприятия лицам без гражданства были вручены ID-карты, и они получили гражданство Узбекистана.
Генерал-майор Г.Кодиров вместе с сотрудниками УВД принял участие в хашаре по посадке деревьев на 2 гектарах сада на территории схода граждан махалли «Мустакиллик», организованного в рамках общенационального проекта «Яшил макон».
В этот же день на территории нового сада сотрудниками ОВД района были посажены 2 200 саженцев миндаля, тутовника, арчи, тополя и других фруктовых и декоративных деревьев.