Aholi bilan ochiq muloqot davomida ularning muammolarini joyiga chiqqan holda o‘rganish va bu orqali xalqning roziligiga erishish maqsadida jismoniy va yuridik shaxslarning sayyor qabullari Qoraqalpog‘iston Respublikasida ham tashkil etib kelinmoqda.
Jumladan, Qoraqalpog‘iston Respublikasi prokurori E.Tadjiyev va boshqa huquqni muhofaza qilish organlari rahbarlarining Taxtako‘pir tumani aholisi uchun ommaviy sayyor qabuli bo‘lib o‘tdi.
Unda 24 ta ijtimoiy-iqtisodiy, 11 ta sud-huquq va 10 ta boshqa turli masala yuzasidan murojaat kelib tushdi. Shundan 10 ta murojaat joyida ijobiy hal etilishi ta’minlandi. 30 ta murojaat o‘rganish uchun nazoratga olindi va 5 ta murojaat yuzasidan mas’ul idoralarga topshiriq berildi.

В целях изучения проблем на местах, проведения открытого диалога с населением и достижения удовлетворенности народа в Республике Каракалпакстан также организуются выездные приемы для физических и юридических лиц.
В частности, прокурор Республики Каракалпакстан Э.Таджиев и руководители других правоохранительных органов провели массовый прием населения в Тахтакупырском районе.
В ходе мероприятия поступило 24 обращения по социально-экономическим вопросам, 11 – по судебно-правовым и 10 – по другим направлениям. В итоге 10 обращений были решены на месте, 30 взяты на контроль для изучения, по 5 проблемам даны поручения ответственным ведомствам.