Poytaxtimizda Mahallalarda yoshlar bilan ishlash masalalarini muvofiqlashtirish bo‘yicha Respublika komissiyasi raisi Qahramon Quronboyev yoshlar bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida yoshlar bandligini ta’minlash, ularning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, huquqbuzarlik va jinoyatchilikning oldini olish, yoshlar o‘rtasida sog‘lom muhitni yaratish borasida ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi.
Xususan, yoshlarning bandlik, ta’lim, tadbirkorlik va moddiy ko‘mak ajratish bo‘yicha murojaatlari tinglandi.
Jumladan, Sadoqat Adilova professional ta’lim olishda shartnoma mablag‘ini to‘lash uchun moddiy yordam so‘radi. Uning muammosi ijobiy hal etilib, noutbuk sovg‘a qilindi. Jamshid Mahkamov va Jasur Qodirovning esa tadbirkorlik faoliyati uchun asbob-uskuna xarid qilish bo‘yicha qilgan murojaatlari ijobiy hal etildi.
Shuningdek, yoshlar tomonidan berilgan savollar va ularni qiynab kelayotgan muammolar yuzasidan tegishli chora-tadbirlar belgilab olindi.

Решаются проблемы молодежи
Председатель Республиканской комиссии по координации вопросов работы с молодежью в махаллях Кахрамон Куронбоев встретился с юношами и девушками столицы.
В ходе встречи состоялся диалог по вопросам обеспечения занятости молодежи, организации ее свободного времени, предупреждения правонарушений и преступности, формирования здоровой среды.
Были заслушаны обращения, касающиеся занятости молодых людей, образования, предпринимательства, выделения материальной помощи.
Например, Садокат Адилова попросила оказать материальную помощь для оплаты контракта за профессиональное обучение. Ее вопрос был положительно решен, ей подарили ноутбук. Положительно решили и вопросы Жамшида Махкамова и Жасура Кодирова по закупке оборудования для предпринимательской деятельности.