Mo‘ynoqda yangi madaniyat maskani
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Mo‘ynoq tumanida ko‘p qavatli uylar va ijtimoiy ob’ektlar qurish jadal davom ettirilmoqda. Markaziy ko‘cha va xiyobonlar obodonlashtirilmoqda.
Xususan, madaniyat saroyi, amfiteatr va futbol stadioni qisqa fursatda qurib bitkazildi. Ushbu ob’ektlar foydalanishga topshirilishi munosabati bilan Qoraqalpog‘iston Respublikasi Madaniyat vazirligi va Futbol federatsiyasi hamkorligida“Endi madaniyat Mo‘ynoqdan boshlanadi!” shiori ostida bayram tadbiri o‘tkazildi.
Tadbir doirasida Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat akademik musiqali teatri jamoasi tomonidan sahna ko‘rinishlari, konsert dasturi namoyish etildi. “Orol” stadionida shahar va tumanlardan tashrif buyurgan jamoalar o‘rtasida futbol musobaqasi bo‘lib o‘tdi.

В Муйнакском районе Республики Каракалпакстан продолжается строительство многоэтажных домов и социальных объектов.
В частности, за короткий срок были построены дворец культуры, амфитеатр и футбольный стадион. В связи со сдачей в эксплуатацию этих объектов Министерство культуры Республики Каракалпакстан совместно с Федерацией футбола провели праздничное мероприятие под девизом "Теперь культура будет начинаться с Муйнака!"
В рамках мероприятия коллектив Каракалпакского государственного академического музыкального театра имени Бердаха представил сценические постановки и концертную программу. На стадионе "Арал" прошли соревнования по футболу среди коллективов, приехавших из городов и районов.