Prezidentning oʻtgan yilgi tashrifi davomida berilgan koʻrsatmalar asosida hukumatning Moʻynoq tumanini kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturi qabul qilingan.
Unda 2019-2021-yillarda jami 1 trillion 485 milliard soʻmlik qurilish-taʼmirlash ishlari amalga oshirilishi belgilangan.
Qisqa vaqt ichida qator obyektlar foydalanishga topshirildi. Jumladan, 800 oʻrinli amfiteatr va davlat xizmatlari markazi qurildi, madaniyat markazi va stadion, “Bozatau” ovul fuqarolar yigʻinidagi oilaviy poliklinika rekonstruksiya qilindi.
Iyul oyida “Moʻynoq porloq teks” masʼuliyati cheklangan jamiyat tomonidan tikuvchilik korxonasi ishga tushirildi. 350 ta ish oʻrni yaratildi.
Zamonaviy mashinalar oʻrnatilgan mazkur korxona yiliga 1 million dona tayyor tikuvchilik va trikotaj mahsulotlari ishlab chiqarish quvvatiga ega. Hozirda choyshab va koʻrpajildlar, maxsus ish formalari tikilmoqda. Shu yerda savdo doʻkoni tashkil etilgan. Yangi qurilayotgan uylardan korxona ishchilari uchun xonadonlar ajratilgan.
Shavkat Mirziyoyev korxona faoliyati bilan tanishdi, ishchi xotin-qizlar bilan suhbatlashdi.
- Moʻynoqdagi oʻzgarishlarni, sizlarning koʻzlaringizdagi rozilikni koʻrib juda xursandman. Bu – uzoq-uzoq hududlarga borib qilayotgan ishlarimiz natijasi. Agar kimdir bizning islohotlarimizga shubha qiladigan boʻlsa, Moʻynoqqa kelib koʻrsin, - dedi Prezident.
Davlatimiz rahbari mutasaddilarga korxonani barqaror ishlatish, mahsulot turlarini koʻpaytirish boʻyicha koʻrsatmalar berdi.

В соответствии с указаниями, данными Президентом в ходе его прошлогодней поездки в Муйнакский район, была принята правительственная программа по комплексному социально-экономическому развитию района.
Ею предусмотрено выполнение строительно-ремонтных работ на сумму 1 триллион 485 миллиардов сумов в течение 2019-2021 годов.
За минувшее короткое время здесь был сдан в эксплуатацию ряд объектов. Построены амфитеатр на 800 мест и центр государственных услуг, реконструированы центр культуры и стадион, семейная поликлиника в сходе граждан аула "Бозатау".
В июле общество с ограниченной ответственностью "Муйнок порлок текс" ввело в строй швейное предприятие, в котором создано 350 рабочих мест.
Предприятие, оснащенное современным оборудованием, способно производить в год 1 миллион единиц готовой швейно-трикотажной продукции. В настоящее время здесь шьют пододеяльники и простыни, специальную рабочую одежду. Здесь же работает фирменный магазин. Работникам предприятия выделено жилье.
Шавкат Мирзиёев ознакомился с деятельностью предприятия, побеседовал с работницами.
- Изменения, происходящие в Муйнаке, ваши глаза, полные чувством удовлетворенности жизнью, очень радуют меня. Это результат нашей работы, проводимой с выездом в самые отдаленные районы. Если кто-то сомневается в наших реформах, пусть приедет в Муйнак, - сказал Президент.
Глава государства дал ответственным лицам указания по обеспечению устойчивой работы предприятия, расширению ассортимента продукции.