Туман ДХМ биноси Давлат хизматлари агентлиги, маҳаллий бюджет ҳамда ҳомийлик маблағлари ҳисобига қурилди. Замонавий архитектура ва меъморий дизайнга асосланган замонавий иншоот “OSIYO SHK” хусусий корхонаси жамоаси томонидан шартномада белгиланган муддатда қуриб битказилди.
Янги бинода аҳоли тадбиркорлар, марказ ходимлари учун барча қулайликлар мавжуд. Марказга кираверишда ташриф буюрувчиларни муассаса ходимлари кутиб олиб, тегишли тартибда электрон навбат асосида хизмат ойнасига йўналтиради. Фуқароларга ҳуқуқий тушунтириш ҳам бериш айнан шу ердан бошланади. Мониторларда давлат хизматлари кўрсатиш соҳасидаги янгиликлар, давлат хизматлари олиш тартиблари тўғрисидаги роликлар намойиш этилади.
Марказда туман адлия ФҲДЁ бўлимлари, нотариус идораси, кутиш зали, болалар майдончаси, кутубхона аҳолига хизмат қилаётир. Бундан ташқари Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг тадбиркорлар мурожаатларини кўриб чиқиш қабулхонаси, E-auksion хонаси шу бинода жойлашгани одамларга қулайлик туғдирмоқда.
Туман давлат хизматлари маркази орқали аҳоли ва тадбиркорлик субъектларига 2020 йилнинг ўтган ўн бир ойи давомида 9 минг 415 та хизмат кўрсатилди. Янги бинода аҳолига хизмат кўрсатиш сифати янада ошиб, бу кўрсаткичлар сони икки баробарга ошиши кўзда тутилган.
Тантанали очилиш маросимидан сўнг йиғилганлар марказда яратилган шароитлар билан яқиндан танишди.
Ҳозиргача вилоятдаги 13 та давлат хизматлари марказидан 10 таси янги бинога эга бўлди. Яна учта туманда қурилаётган ДХМ янги бинолари битиш арафасида.

10 центров государственных услуг Джизака переехали в новые здания
Оно было своевременно построено в современном архитектурном стиле частным предприятием OSIYOSHK за счет средств Агентства государственных услуг, местного бюджета и спонсоров.
В новом здании созданы все необходимые условия для населения, предпринимателей и персонала центра. Работники центра, встречая посетителей у входа, направляют их по электронной очереди к нужному окошку. Именно здесь даются первые юридические консультации. На настенных мониторах транслируются новости в сфере оказания госуслуг, ролики о действующих правилах и порядках.
В центре функционируют отделы юстиции, ЗАГСа, нотариальная контора, имеются комфортный зал ожидания, а также детская площадка и библиотека. Кроме того, дополнительные удобства для людей создают  расположенные в этом же здании Приемная Премьер-министра Республики Узбекистан по рассмотрению обращений предпринимателей и кабинет Е-auksion.
Данным центром государственных услуг за 11 месяцев 2020 года населению и субъектам предпринимательства было оказано 9 415 услуг. В новом здании планируется вдвое увеличить спектр оказываемых услуг с дальнейшим повышением их качества.
После торжественного открытия центра собравшиеся ознакомились с созданными в нем условиями.
На сегодняшний день в новые здания переехали 10 из действующих в области 13 центров государственных услуг. Строительство еще трех новых зданий районных центров госуслуг близится к завершению.