Андижоннинг барча туман ва шаҳарларида Қурбон ҳайити байрами олдидан ижтимоий ҳимояга муҳтож оилалар холидан хабар олинмоқда.
Президентимизнинг жорий йил 13 июлдаги “Қурбон хайитини нишонлаш тўғрисида”ги қарорида белгиланган вазифалардан келиб чиқиб, қолаверса, Муборак Қурбон ҳайитининг халқимизга хос инсонпарварлик, меҳр-оқибат, саховат ва ўзаро ҳамжиҳатлик каби фазилатларни, миллий-диний қадриятларимизни улуғлаш мақсадида Марҳамат туман ҳокимлиги ташаббуси билан тумандаги ижтимоий ҳимояга муҳтож оилалар ҳолидан хабар олиниб, уларга байрам совғалари улашилди.
Қурбон ҳайити олдидан туман «Саховат ва кўмак» жамғармаси томонидан маҳаллалардаги «Темир дафтар»га киритилган 150 нафар, «Маҳалла» ҳайрия жамоат фонди томонидан эса 25 нафар, жами 175 нафар фуқарога озиқ-овқат маҳсулотлари тарқатилди.
–Яхши инсонларга раҳмат эътибордан кўнглим тоғдай кўтарилди, – дейди Марҳамат туманидаги Шаҳристон маҳалласида яшовчи Замирахон Ашурова. – Илоҳим, юртимиз тинч, юртимизда мана шундай ҳайрли ишлар бардавом бўлсин.
Фуқароларга берилаётган хайрия пакетларида гўшт, пахта ёғи, макарон, гуруч сингари бир неча турдаги озиқ-овқат маҳсулотлари мавжуд.

Навещены семьи, нуждающиеся в социальной защите
Во всех районах и городах Андижанской области накануне праздника Курбан хайит ответственные лица навещают семьи, нуждающиеся в социальной защите.
Так, в целях реализации задач, намеченных в постановлении Президента страны «О праздновании Курбан хайита» от 13 июля текущего года, возвеличивания наших национально-духовных ценностей по инициативе хокимията Мархаматского района Андижанской области ответственные лица навестили нуждающиеся в социальной защите семьи района и вручили им праздничные подарки.
В частности, 150 гражданам махаллей района, включенным в «железную тетрадь», фондом «Доброта и поддержка» и 25 гражданам благотворительным общественным фондом «Махалла» – всего 175 гражданам были розданы продовольственные товары.
– Хочу выразить благодарность добрым и щедрым людям нашей страны, – говорит жительница махалли Шахристон Мархаматского района Замирахон Ашурова. – Пусть добрые дела будут продолжены и далее, а в стране царят мир и спокойствие.
Нуждающимся гражданам выдали несколько видов продовольственных товаров, среди которых мясо, хлопковое масло, макароны, рис и другое.