Сурхондарё вилояти Термиз шаҳридаги «Гулистон» маҳалла фуқаролар йиғинида «Обод маҳалла» дастури доирасида қатор ободонлаштириш ва кўкаламзорлаштириш ишлари бугунги кунга қадар қизғин давом этмоқда.
Маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш вазири ўринбосари Ботир Парпиев бошчилигидаги Ишчи гуруҳ томонидан ушбу маҳалла ҳудуди бўйича аниқ белгиланган вазифалар ижроси таъминланмоқда.
Жумладан, йўл-транспорт инфратузилмасини такомиллаштириш, муҳандислик-коммуникация тармоқлари ҳамда ижтимоий соҳа объектларини янада яхшилашга қаратилган амалий ишлар натижасида ҳудуд бутунлай янги қиёфа касб этди.
Аҳолини тоза ичимлик суви билан таъминлашга жиддий эътибор қаратилди. Бунинг учун ичимлик сувини ўтказишга мўлжалланган 2,6 км.ликполиетилен трубалар маҳалла ҳудудига тортиб келтирилди. Маҳалланинг 9,2 км.лик ички кўчаларига тўлиқ асфальт ётқизилди. Барча кўчаларда пиёдалар йўлакчаси қурилиб, эски симёғочлар ўрнига бетон устунлар ва замонавий тунги ёритиш чироқлари ўрнатилди. Маҳалла марказида замонавий болалар спорт майдонча қад ростлади.
«Гулистон» маҳалласидаги барча оилалар, хусусан, марказдан олисроқда жойлашган хонадонларга 5,1 км.лик янги электр тармоғи тортилиб, замонавий трансформатор ўрнатилди. Шунингдек, мавжуд газ тармоқлари қайтадан модернизация қилиниб, 8 та газ тақсимлаш пунктларини қурилди.
Бугунги кунга қадар маҳалладаги 48 та хонадон ва уларга тегишли уй-жой ва қўшимча хўжалик бинолари қайта таъмирланди.
«Гулистон» маҳалласидаги бу каби қурилиш ва ободонлаштириш ишлари айни вақтда қизғин давом этмоқда.
Белгиланган режага мувофиқ, тез фурсатда маҳалладаги ижтимоий ҳимояга муҳтож ва ишсиз фуқаролар яшайдиган 24 та хонадоннинг ҳар бирига 4-6 сотихли иссиқхона ташкил этилади.

В махалле «Гулистон» Термеза Сурхандарьинской области до сих пор продолжается работа по благоустройству и озеленению в рамках программы «Благоустроенная махалля».
Рабочая группа во главе с заместителем министра по поддержке махалли и семьи Ботиром Парпиевым обеспечивает исполнение конкретных задач на территории махалли.
В результате практической работы, направленной на совершенствование дорожно-транспортной инфраструктуры, дальнейшее улучшение инженерно-коммуникационных сетей и объектов социальной сферы, территория обрела совершенно другой облик.
Особое внимание уделено обеспечению населения чистой питьевой водой. Для этого по территории махалли проложены лик полиэтиленовые трубы протяженностью 2,6 километра. Заасфальтированы внутренние дороги махалли протяженностью 9,2 километра.
По всем улицам оборудованы тротуары, вместо старых столбов для электрических сетей установлены новые бетонные столбы с современными фонарями ночного освещения. В центре махалли построена современная детская спортивная площадка.
Во все дома махали, в том числе в отдаленные от центра дома, проведены новые линии электропередачи протяженностью 5,1 километра, установлен новый трансформатор. Также модернизированы существующие газовые сети, построено 8 газораспределителей.
К настоящему времени осуществлен ремонт в 48 домах махалли.
В махалле «Гулистон» продолжается активная работа по преобразованию ее облика.
Согласно намеченному плану в скором времени для каждой из 24 социально уязвимых семей и безработных граждан махалли будут построены теплицы на 4-6 соток.
С учетом предложений и рекомендаций в 35 домах будут созданы условия для разведения скота и птицы, в 74 – для занятий швейным делом.