Сайёр қабулда 200 дан зиёд фуқаронинг мурожаати тингланди
Сайёр қабулда Ўзбекистон Республикаси Президентининг вилоятдаги Халқ қабулхонаси, ҳуқуқни муҳофаза қилиш идоралари, судлар, банклар, қишлоқ хўжалиги, қурилиш, транспорт, ижтимоий соҳа, коммунал хизмат кўрсатувчи ташкилотлар мутасаддилари иштирок этди.
Вилоят раҳбари ўз муаммоли масалаларини ҳал этиш мақсадида келган юртдошларимизнинг мурожаатлари, таклиф ва мулоҳазаларига қулоқ тутди.
Қарийб етти соат давом этган қабулда 200 нафардан зиёд фуқародан ишга жойлашиш, уй-жой, ер ва бўш бино, банк кредити олиш, электр тармоғи тортиш, даволаниш учун ёрдам, коммунал хизматларга уланиш каби масалалардаги мурожаатлар келиб тушди.
Вилоят ҳокими ҳар бир мурожаат юзасидан мутасаддиларга тегишли топшириқлар берди. Бажарилиши муддат талаб қиладиган масалалар алоҳида назоратга олинди.

Хоким Наманганской области Шавкат Абдураззоков провел выездной прием в Мингбулакском районе.
В мероприятии приняли участие ответственные работники Народной приемной Президента Республики Узбекистан в области, правоохранительных органов, судов, банков, организаций, действующих в сфере сельского хозяйства, строительства, транспорта, социальной сферы, коммунального обслуживания.
Глава региона внимательно выслушал обращения и предложения граждан, приехавших для решения своих проблемных вопросов.
В ходе приема, длившегося около семи часов, поступили обращения от свыше 200 граждан по таким вопросам, как трудоустройство, обеспечение жильем, выделение земли и пустующих зданий, банковских кредитов, электроснабжение, медицинское обслуживание, подключение к коммунальным сетям.
По каждому обращению хоким области дал соответствующие указания должностным лицам. Вопросы, требующие более тщательного изучения, взяты под особый контроль.