Нукус шаҳридаги “Чимбой гузари” маҳалла фуқаролар йиғинида амалга оширилган бунёдкорлик, ободончилик ишларидан сўнг ҳудуд кўркам қиёфа касб этди.
Жорий йил бошидан буён ҳудудда “Обод маҳалла” дастури доирасида кенг кўламли ишлар бажарилди. Маҳалла кўчалари таъмирланди, электр тармоқлари янгиланди, жойларга трансформатор ва устунлар ўрнатилди, йўллар бўйлаб пиёдалар йўлакчаси қурилди. Кичкинтойлар учун болалар майдончалари барпо этилди. Ариқлар тозаланиб, дарахтлар экилди.
Жараёнда аҳоли бандлигини таъминлаш масаласига ҳам алоҳида эътибор қаратилди. Хусусан, маҳаллада енгил конструкциядан тикланган тикувчилик корхонасида 300 дан зиёд хотин-қиз иш билан таъминланди. Томорқадан самарали фойдаланишни ташкил этиш мақсадида хонадонларга иссиқхоналар қуриб берилди.

«Чимбой гузари» изменил свой облик
Сход граждан махалли «Чимбой гузари» в городе Нукусе приобрел новый современный облик в результате реализованных здесь строительных работ и благоустройства.
С начала текущего года на территории махалли были осуществлены масштабные работы в рамках программы «Обод махалла». Отремонтированы улицы, обновлены электросети, установлены трансформаторные будки и столбы. Для малышей созданы детские площадки. Очищены арыки, высажены деревья.
Вместе с тем особое внимание уделено обеспечению занятости населения. Так, после реализации легкой реконструкции вновь запущен швейный цех, в котором работой обеспечены свыше 300 женщин территории. С целью налаживания эффективного использования приусадебных участков в домах жителей построены теплицы.