Фуқаролар муаммолари билан самарали ишлаш, ечимини кутаётган масалаларни «маҳаллабай» ўрганган ҳолда жойида ва тезкор ҳал этиш, аҳоли билан тўғридан-тўғри мулоқот тизимини янада такомиллаштириш мақсадида республикамиз вилоятларида май-июль ойлари мобайнида 20 дан ортиқ вазирлик ва идоралар, секторлар ҳамда ҳудудий ташкилот раҳбарлари иштирокида оммавий қабуллар ўтказилиши режалаштирилган.
Хусусан, қабулларда Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси, Вазирлар Маҳкамаси, Судьялар Олий кенгаши, Олий суд, Бош прокуратура, Ички ишлар, Иқтисодий тараққиёт ва камбағалликни қисқартириш, Соғлиқни сақлаш, Бандлик ва меҳнат муносабатлари, Маҳалла ва нуронийларни қўллаб қувватлаш, Фавқулодда вазиятлар, Қурилиш, Уй-жой коммунал хизмат кўрсатиш, Халқ таълими вазирликлари вазирликлари, Оила ва хотин-қизлар давлат қўмитаси, Марказий банк, «Ҳудудий электр тармоқлари» АЖ, "Ҳудудгазтаъминот" АЖ, «Ўзсувтаъминот» АЖ, Автомобиль йўллари қўмитаси, Давлат солиқ қўмитаси ҳузуридаги Кадастр агентлиги каби қатор идора раҳбарлари фуқароларни шахсан қабул қилади.
Мазкур қабуллар жорий йилнинг 5-11 май кунлари Фарғона вилоятидан бўлиб ўтади.
Аҳоли келадиган ҳудудлар номи |
Оммавий қабул ўтказиладиган жой |
Сана ва вақти |
Қўқон шаҳри, Данғара, Ўзбекистон, Бешариқ ва Фурқат туманлари аҳолиси учун |
Қўқон университети биноси |
5 май, соат 12:30 да |
Боғдод, Бувайда, Учкўприк, Риштон ва Сўх туманлари аҳолиси учун |
Боғдод туманидаги Конизар Нуронийлар боғи |
6 май, соат 10:00 да |
Қўштепа, Ёзёвон, Олтиариқ туманлари аҳолиси учун |
Қўштепа туманидаги 1-ИДУМ (эски Транспорт коллежи) |
7 май, соат 10:00 да |
Марғилон шаҳри, Тошлоқ, Қува туманлари аҳолиси учун |
Марғилон шаҳридаги Эркин Воҳидов номидаги истироҳат боғи |
10 май, соат 10:00 да |
Фарғона тумани, Фарғона ш, Қувасой шаҳри аҳолиси учун |
Фарғона туманидаги Мозортаги истироҳат боғи |
11 май, соат 10:00 да |
Оммавий қабуллар ўтказиладиган баъзи жойлар объектив сабаблар туфайли ўзгариши мумкин. Шунинг учун бир кун аввал Фарғона вилояти Халқ қабулхонаси телефон рақами орқали: +998 73−244−10−00 аниқлик киритиб келиш сўралади.

На период с мая по июль по стране запланированы выездные общественные приемные заседания с участием руководителей министерств, ведомств, секторов и региональных организаций республики.
Основная цель предстоящих заседаний – повышение эффективности работы с обращениями граждан, изучение и своевременное решение вопросов на местах, а также совершенствование системы прямого диалога с населением.
Среди чиновников, которые будут участвовать в выездных заседаниях — руководители Администрации Президента Республики Узбекистан, Кабинета Министров, Высшего совета судей, Верховного суда, Генеральной прокуратуры, Министерства внутренних дел, Министерства экономического развития и сокращения бедности, Министерства здравоохранения, Министерства занятости и трудовых отношений, Министерство по поддержке махалли и старшего поколения, Министерства чрезвычайных ситуаций, Министерства строительства, Министерства жилищно-коммунального хозяйства, Министерства народного образования, Госкомитета по делам семьи и женщин, Центрального банка, АО «Худудий электр тармоклари», АО «Худудгазтаминот», АО «Узсувтаминот», Комитета автомобильных дорог, Кадастрового агентства при Государственном налоговом комитете.
Сообщается, что первый круг приемов начнется уже завтра, 5 мая. Он пройдет в Ферганской области в течение одной недели – с 5 по 12 мая. График приема указан ниже:
Организаторы обращают внимание на то, что некоторые места приемов могут измениться по объективным причинам, поэтому желающим принять участие следует заранее связываться с Народной приемной Президента в Ферганской области по номеру: +998 73-244-10-00.