Дўстликда оммавий сайёр қабул ўтказилди
Жиззах вилояти Дўстлик туманида вилоят ички ишлар бошқармаси бошлиғи, 3-сектор раҳбари, генерал майор Ғайрат Қодиров туман ҳокими Шавкат Дарвешев, туман секторлари раҳбарлари иштирокида оммавий қабул ташкил этилди.
Қабул аввалида эҳтиёжманд оилаларнинг 5 нафар фарзандига, сафарбарлик чақирув резервида хизматни ўташи учун яна 2 нафар ёшга ҳайдовчилик гувоҳномаси учун тўлов маблағлари ўтказиб берилди, бир гуруҳ ижтимоий ҳимояга муҳтож кишиларга микротўлқинли мини-печ, 16 ёшга тўлган 2 фуқарога Ўзбекистон Республикаси фуқаролигини тасдиқловчи ID карталар топширилди. Бундан ташқари, 5 нафар ташаббускор ва фаол ёшлар қимматбаҳо совғалар билан тақдирланди.
Мулоқотда мурожаатчилар ўзларини қийнаётган ижтимоий-маиший, иқтисодий ва ҳуқуқий масалаларни ҳал этишда амалий ёрдам сўради. Жумладан, йўлларни таъмирлаш, алимент ундириш, иш билан таъминлаш, тижорат банкидан кредит маблағлари олиш, электр трансформаторларини ўрнатиш, электр таянчларни алмаштириш кераклиги айтилди. Қабул давомида 25 нафар фуқаронинг мурожаатлари мутасадди ташкилотлар масъуллари иштирокида ҳал этиладиган бўлди.
Оммавий сайёр қабулда кўтарилган масалаларнинг аксарияти жойида ҳал этилди. Вақт ва маблағ талаб этадиган муаммолар ижросини таъминлаш бўйича “йўл харитаси” ишлаб чиқилиб, ижроси назоратга олинди.

В Дустликском районе прошел массовый выездной прием
В Дустликском районе Джизакской области начальником областного управления внутренних дел, руководителем 3-го сектора, генерал-майором Гайратом Кадыровым совместно с хокимом района Шавкатом Дарвешевым организован массовый выездной прием с участием руководителей секторов района.
В начале приема для прохождения службы в мобилизационном призывном резерве были переведены деньги детям из пяти нуждающихся семей, еще двум молодым людям внесена оплата за учебу для получения водительского удостоверения, а также группе нуждающихся жителей были переданы микроволновые печи, еще двум гражданам, которым исполнилось по 16 лет, – ID карты, удостоверяющие личность гражданина Республики Узбекистан. Кроме того, инициативная и активная молодежь награждена ценными подарками.
На встрече жители района обратились с волнующими их проблемами социально-бытового, экономического и юридического характера, попросили оказать им практическую помощь в их решении. В частности, жители обращались по таким проблемам, как ремонт дорог, взыскание алиментов, трудоустройство, получение кредита в коммерческом банке, установка трансформатора, замена электрических опорных столбов.
В ходе приема обращения 25 граждан были решены на месте с участием уполномоченных ответственных организаций.
Большинство поднятых в ходе выездного приема вопросов решено на месте. По поводу проблем, требующих времени и средств, была разработана «Дорожная карта», исполнение которой взято на контроль.