Фуқароларнинг соғлиқни сақлаш соҳасидаги мурожаатларини ҳал этиш мақсадида 8 октябрь куни соғлиқни сақлаш, тиббиёт ҳамда ижтимоий ҳимоя тизимидаги идора ва ташкилотлар, шаҳар ва туман ҳокимликлари, ҳудудий ташкилотлар раҳбарлари иштирокида оммавий қабул ўтказилади.
Аҳоли билан очиқ мулоқотда Вазирлар Маҳкамасининг таълим ва соғлиқни сақлаш масалалари котибияти, Соғлиқни сақлаш вазирлиги, Бандлик ва меҳнат муносабатлари вазирлиги,Тиббий-ижтимоий хизматларни ривожлантириш агентлиги, Молия вазирлиги ҳузуридаги бюджетдан ташқари пенсия жамғармаси,Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлиги, Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати, «Дори-дармон» АЖ, Тошкент шаҳри ва туманлари ҳокимларининг ушбу соҳага масъул ўринбосарлари ҳамда бошқа идоралар раҳбарлари фуқароларни қабул қилади.
Оммавий қабул жорий йилнинг 8 октябрь куни соат 10:00да Тошкент педиатрия тиббиёт институти ҳудудида ўтказилади.

В Ташкенте 8 октября состоится общественный прием по вопросам здравоохранения
С целью решения обращений граждан в сфере здравоохранения, 8 октября состоится общественный прием с участием руководителей ведомств и организаций системы здравоохранения, медицины и социальной защиты, городских и районных хокимиятов, региональных организаций.
В ходе открытого диалога с населением ответственные лица Секретариата Кабинета Министров РУз по вопросам образования и здравоохранения, Министерства здравоохранения, Министерства занятости и трудовых отношений, Агентства по развитию медико-социальных услуг, Внебюджетного пенсионного фонда при Министерстве финансов, Агентства по развитию фармацевтической отрасли, Службы санитарно-эпидемиологического благополучия и общественного здоровья, АО «Дори-дармон», заместители хокимов города Ташкента и его районов будут принимать граждан.
Общественный прием состоится 8 октября текущего года в 10:00 на территории Ташкентского педиатрического медицинского института.