Тошкент шаҳрида қиш мавсумига пухта тайёргарлик кўриш, ҳудудларда уй-жой, коммунал хизмат кўрсатиш, энергетика соҳаларида ечимини кутаётган масалаларни ҳал этиш мақсадида уй-жой коммунал хизмат кўрсатиш ва энергетика комплексидаги вазирликлар, идоралар, шаҳар-туман ҳокимликлари ва ҳудудий ташкилотлар раҳбарлари иштирокида 5 ноябрь куни оммавий қабул ўтказилади.
Аҳоли билан очиқ мулоқотда Ўзбекистон Республикаси Уй-жой коммунал хизмат кўрсатиш вазирлиги, Маҳалла ва нуронийларни қўллаб-қувватлаш вазирлиги, «Ҳудудий электр тармоқлари» АЖ, «Ҳудудгазтаъминот» АЖ, «Ўзсувтаъминоти» АЖ, Кўп хонадонли уй-жой фондидан фойдаланишни назорат қилиш инспекцияси, Тошкент шаҳар ҳокимияти, Фавқулодда вазиятлар бошқармаси, «Тошкент шаҳар минтақавий йўлларга буюртмачи хизмати» ДУК, Экология ва атроф муҳитни муҳофаза қилиш бошқармаси, «Махсустранс» ИЧБ ДУК ва бошқа қатор идоралар раҳбарлари фуқароларни қабул қилади.
Оммавий қабул жорий йилнинг 5 ноябрь куни соат 10:00да Тошкент шаҳар Юнусобод туманидаги «Ўзэкспомарказ» биносида бўлиб ўтади.

В Ташкенте состоится общественный прием в рамках подготовки к зимнему сезону
5 ноября, в 10 утра в здании НВК «Узэкспоцентр» состоится общественный прием, нацеленный на всестороннюю подготовку к зимнему сезону в Ташкенте, решение проблем, имеющихся в сфере ЖКХ и энергетики.
В мероприятии примут участие хокимы городов и районов, руководители министерств, ведомств, территориальных организаций жилищно-коммунального хозяйства и энергетического комплекса.
Обращения граждан будут принимать руководители и ответственные лица Министерства жилищно-коммунального обслуживания, Министерства по поддержке махалли и старшего поколения Республики Узбекистан, АО «Худудгазтаъминот» и «Узсувтаъминоти», Инспекции по контролю в сфере эксплуатации многоквартирного жилищного фонда, хокимията Ташкента, Управления по чрезвычайным ситуациям, Управления по экологии и охране окружающей среды, ГУП «Тошкент шахар минтакавий йулларга буюртмачи хизмати» и «Махсустранс», также других ведомств.