Янгиобод ҳокими аҳоли ва ёшлар билан учрашди
Жиззах вилояти Янгиобод тумани ҳокими Иброҳим Қаршибоев “Дўстлик” маҳалласида ҳамда “Чаканд” қишлоғида бўлиб аҳоли ва ёшлар билан учрашди.
Учрашувда тегишли корхона ва ташкилот раҳбарлари, маҳалла ва қишлоқ фаоллари, аҳоли, хусусан, хотин-қизлар ва ёшлар иштирок этди.
Мулоқот давомида туман ҳокими мамлакатимизда амалга оширилаётган ислоҳотлар ва белгиланган вазифаларга тўхталиб,  жорий йилда ҳудудда аҳоли турмуш фаровонлигини ошириш борасида амалга ошириладиган ишлар, маҳалла инфратузилмасини яхшилаш ва аҳоли даромадини оширишга қаратилган вазифалар хусусида гапириб ўтди.
Шунингдек, аҳоли ва тадбиркорликни қўллаб-қувватлашга доир янги имтиёзлар, умумтаълим мактабларида ўқувчиларга касб ўргатиш амалиётини жорий этиш, шунингдек, бандликни таъминлаш мақсадида ижара шартномаси асосида аҳолига ер ажратиш, муқобил энергия манбаларидан фойдаланиш ва унинг афзалликлари ҳамда шу каби янгиликлар юзасидан аҳоли ва ёшларга тушунчалар берилди.
Учрашув давомида аҳоли ва ёшларнинг ишга жойлашиш, моддий кўмак ва бошқа масалалар бўйича мурожаатлари тингланиб, уларни ижобий ҳал этиш юзасидан раҳбарларга аниқ кўрсатмалар берилди.

Хоким Янгиабадского района провел встречу с населением
Хоким Янгиабадского района Джизакской области побывал в махалле «Дустлик» и селе Чаканд, где встретился с населением.
Во встрече приняли участие руководители соответствующих предприятий и организаций, активисты махалли и села, женщины и молодежь.
Глава района рассказал об осуществляемых в стране реформах, намеченных задачах, о работе, предусмотренной провести в районе в текущем году по повышению благосостояния и доходов населения, улучшению инфраструктуры махалли.
Также населению и молодежи были даны разъяснения о новых льготах по поддержке граждан и предпринимательства, внедрении практики обучения профессиям учащихся общеобразовательных школ, выделении земельных участков населению на основе аренды с целью обеспечения занятости, преимуществах использования альтернативных источников энергии, а также о других новшествах.
В ходе встречи были заслушаны обращения населения и молодежи по вопросам трудоустройства, оказания материальной поддержки. Были даны указания руководителям по их положительному решению.