Кадастр соҳасидаги мурожаатлар ечим топмоқда
Фуқаролар кўчмас мулк объектларига кадастр ҳужжатларини вақтида расмийлаштиришга жиддий эътибор қаратмаганлиги сабабли кўплаб муаммоларга дуч келади.
Ҳудудларда ўтказилаётган сайёр қабуллар чоғида мазкур йўналишдаги мурожаатларнинг аксарияти ижобий ечим топаётгани эътиборлидир. Кадастр агентлигининг Давлат кадастрлари палатаси раисининг биринчи ўринбосари Нозимжон Инамов ва ҳудудий бошқарма бошлиқлари иштирокида Фарғона вилоятининг Бешариқ туманида ташкил қилган сайёр қабулида фуқароларнинг соҳага оид мурожаатлари тингланди. Унда Бешариқ, Ўзбекистон ва Фурқат туманларидаги жисмоний ва юридик шахсларнинг кўчмас мулкни рўйхатдан ўтказиш, кадастр паспортини расмийлаштириш, мулкка эгалик ҳуқуқини олиш ҳамда ерни хусусийлаштиришга доир савол ва муаммолари эшитилиб, мутасаддилар томонидан тегишли ечимлар ва ҳуқуқий тушунчалар берилди.
Давлат хизматлари орқали соҳада хизмат кўрсатиш сифати кескин яхшиланганини қайд этилди. Бешариқ тумани “Бешариқ” маҳалла фуқаролар йиғинида яшовчи Кенжабой ота Қўзиев кадастр ҳужжатларини расмийлаштириш масаласида муаммога дуч келаётганини баён қилди. Мурожаат жойнинг ўзида ижобий ҳал этилди. Сайёр қабул давомида 22  мурожаат келиб тушган бўлса, шу ернинг ўзида аксарияти ҳал этилди. Баъзи мурожаатлар ижроси назоратга олинди.

Обращения в сфере кадастра находят свое решение
Из-за невнимательного отношения граждан к оформлению кадастровых документов на недвижимость возникают многочисленные проблемы.
Во время проводимых на местах выездных приемов большинство обращений в этом направлении находят свое положительное решение. В ходе выездного приема, организованного в Бешарыкском районе Ферганской области с участием первого заместителя председателя Палаты государственных кадастров Агентства по кадастру Нозимжона Инамова и начальников территориальных управлений, были заслушаны вопросы и проблемы физических и юридических лиц из Бешарыкского, Узбекистанского и Фуркатского районов по регистрации недвижимости, оформлению кадастрового паспорта, получению права на имущество и приватизации земель. Ответственными лицами были даны соответствующие правовые разъяснения.
Кенжабой Кузиев, проживающий в махаллинском сходе граждан  “Бешарык” Бешарыкского района, рассказал, что столкнулся  с проблемой в оформлении кадастровых документов. Обращение было положительно решено прямо на месте. Исполнение некоторых обращений взято под контроль.