Янги йил байрами арафасида Жиззах вилояти Бахмал туманида ногиронлиги бўлган, ижтимоий ҳимояга муҳтож фуқаролардан 9 нафари янги уй билан таъминланди.
Тумандаги “Оқтош” қишлоқ фуқаролар йиғини ҳудудида қуриб битказилган икки қаватли янги уйга имконияти чекланган, эҳтиёжманд фуқароларнинг оилалари кўчиб кирди. Икки-уч хонали, барча қулайликка эга замонавий хонадонлар соҳибларининг қувончи чексиз.
Шу муносабат билан ташкил этилган тадбирда туман ҳокимлиги, Ўзбекистон Республикаси Президентининг тумандаги Халқ қабулхонаси вакиллари, янги уй эгалари ва уларнинг яқинлари иштирок этди.
– Етти нафар фарзандимиз бор, – дейди янги уйлардан бирига кўчиб кирган Улбозор Исроилова. – Турмуш ўртоғим II гуруҳ ногирони. Уй қуриш ёки сотиб олишга имкониятимиз бўлмади. Ўз уйимиз бўлиши бизнинг ҳаётдаги энг катта орзуимиз эди. Яратганга шукр, давлатимизнинг эътибори билан бу орзуимиз ушалди. Янги йил арафасида янги уйли бўлганимиз биз учун қўшалоқ байрам бўлди.
Янги уйли бўлган имконияти чекланган фуқаролар ҳудуддаги корхона ва ташкилотларга касаначиликка, ҳақ тўланадиган жамоат ишларига жойлаштирилиб, оиласига доимий даромад манбаи ҳам яратиб берилди.

Новый год отметят в новых домах
В преддверии Нового года в Бахмальском районе Джизакской области 9 гражданам с инвалидностью и лицам, нуждающимся в социальной защите, предоставлены новые дома.
Владельцы новых двух- и трехкомнатных современных домов со всеми удобствами, построенных на территории схода граждан села "Октош", невероятно рады такому подарку.
В организованном по этому случаю мероприятии приняли участие представители районных хокимията и Народной приемной Президента Республики Узбекистан, а также владельцы новых домов, их родные и близкие.
– У меня семеро детей, – говорит хозяйка одного из новых домов Улбозор Исроилова. – Мой муж – инвалид II группы. Ни для постройки, ни для покупки собственного дома у нас не было возможности. Слава Всевышнему, что благодаря оказанному государством вниманию наша заветная мечта сбылась. Новое жилье в преддверии Нового года – двойной праздник для нас.
Граждане с ограниченными возможностями, получившие новые дома, устроены на работу в местные организации и на предприятия надомными работниками, а также привлечены к оплачиваемым общественным работам. Благодаря этому у них теперь есть стабильный источник дохода для содержания семьи.