Новжа маҳалласининг янги биноси ишга тушди
Туманнинг 1- сектор ҳудудида жойлашган “Новжа” МФЙ биноси “Бектош” МЧЖ қурувчилари томонидан 980 миллион сўм маблағ эвазига қуриб битказилди. Бу ерда ходимлар ва фуқаролар учун барча шароит яратилган.
– Айни пайтда маҳалламизда 344 та хонадонда 1871 нафар аҳоли истиқомат қилади, – дейди маҳалла раиси Илёс Юсупов. – Шу кунга қадар маҳалламиз мослаштирилган бинода жойлашган эди. Янги бинода ходимларнинг иш олиб бориши учун барча шароит ва қулайлик мавжуд. Бугунги кунда маҳалламиз ҳудудида “Обод кўча”, “Обод хонадон”, “Обод маҳалла” лойиҳалари доирасида кенг кўламли бунёдкорлик ва ободонлаштириш ишлари амалга оширилмоқда. Бу ташаббусларнинг барчаси маҳалламиз ободлиги йўлида амалга оширилаётган ишлардир. Аҳолимиз бу каби хайрли ишлардан хурсанд.
Тадбир иштирокчилари ва маҳалла аҳли бинода яратилган қулайликлар билан танишди.
Маҳалла биносининг очилиш маросимида Ўзбекистон Республикаси Президентининг кадрлар сиёсати масалалари бўйича маслаҳатчиси ўринбосари Улуғбек Муҳаммадиев ҳамда Навоий вилояти ҳокими Нормат Турсунов иштирок этди.

Сотрудники схода граждан махалли «Новжа» Хатырчинского района начали работать в новом здании.
Данный объект, расположенный на территории 1-го сектора района, был возведен строителями ООО «Бектош» за счет средств в размере 980 миллионов сумов.
– В настоящее время в нашей махалле в 344 домах проживает 1 871 гражданин, – говорит председатель махалли Илёс Юсупов. – До сих пор сход граждан располагался в приспособленном здании. В новом здании есть все необходимые условия для работы сотрудников и приема граждан. На сегодняшний день на территории махалли осуществляются широкомасштабные строительные и благоустроительные работы в рамках проектов «Благоустроенная улица», «Благоустроенный дом», «Благоустроенная махалля». Все эти инициативы осуществляются ради благоустройства махалли. Население довольно проводимыми благими делами.
Участники мероприятия и жители махалли ознакомились с созданными в здании условиями.
В мероприятии, посвященном открытию здания махалли, приняли участие заместитель советника Президента Республики Узбекистан по вопросам кадровой политики Улугбек Мухаммадиев и хоким Навоийской области Нормат Турсунов.