Тошкентнинг қиш мавсумига тайёргарлиги ўрганилмоқда
Қишнинг биринчи куни ҳам кириб келди. Ҳадемай, ҳаво ҳарорати пасайиб, совуқ кунлар бошланади. Шу сабабли давлатимиз раҳбари топшириғига асосан тузилган Республика ишчи гуруҳи ҳар бир ҳудудда қишга тайёргарлик ҳолатини синчковлик билан ўрганмоқда, аниқланган камчиликларни жойида бартараф этмоқда.
Ана шундай ўрганишлардан бири Тошкент шаҳрининг Олмазор тумани Олимпия маҳалласида амалга оширилди. Ҳудудда жойлашган кўп қаватли уйлар, ижтимоий соҳа объектлари кўздан кечирилди, дейилади Республика ишчи гуруҳи маълумотида.
Мавсумга пухта тайёргарлик кўриш, жумладан, электр, газ, сув таъминоти, иситиш тизимларининг барқарор ишлаши мақсадида тегишли ташкилот масъулларига тавсиялар ҳамда амалий кўмак берилди.
Хусусан, ҳудуддаги “Сағбон” подстанциясида таъмирлаш ишлари кўздан кечирилиб, “Ҳудудий электр тармоқлари” АЖ Тошкент шаҳар филиали учун бирламчи зарур ижтимоий соҳа объектлари ва аҳоли пунктларига электр энергиясини узлуксиз етказиш ҳамда авария ҳолатларининг олдини олиш мақсадида қўшимча дизель генераторлари, керакли асбоб-ускуналар олиб келиниши таъминланди.
Шу билан бир қаторда, ўрганишлар давомида Олимпия маҳалласида амалга оширилаётган бунёдкорлик ва ободонлаштириш ишлари билан ҳам танишилди. Республика ишчи гуруҳи вакиллари томонидан “Яшил макон” дастури доирасида маҳалла ҳудудида мевали дарахт кўчатлари экилди.

Изучается состояние готовности Ташкента к зиме
Вот и наступил первый день зимы. Скоро температура начнет снижаться, и начнутся холода. В этой связи созданная по поручению главы государства Республиканская рабочая группа тщательно изучает состояние готовности к зиме в регионах. Выявленные недостатки решаются на месте.
Такое изучение состоялось в махалле «Олимпия» Алмазарского района города Ташкента. Осмотрены расположенные на территории многоэтажные дома, объекты социальной сферы, отмечается  в сообщении Республиканской рабочей группы.
В целях тщательной подготовки к сезону, в частности, обеспечения бесперебойной работы систем энерго-, водо-, газоснабжения и отопительных систем соответствующим ответственным лицам был даны рекомендации и оказана практическая помощь.
В частности, на подстанции «Сагбан» были проверено выполнение ремонтных работ, и для Ташкентского городского филиала АО «Региональные электросети» была обеспечена поставка дополнительных дизельных  генераторов, необходимого оборудования в целях бесперебойного энергоснабжения  первичных социальных объектов и населенных пунктов.
Вместе с тем в ходе изучений члены группы ознакомились с созидательной и благоустроительной работой, проводимой в махалле «Олимпия». Представители рабочей группы в рамках проекта «Яшил макон» посадили саженцы плодовых деревьев  на территории махалли.