Халқ вакилларининг ҳудудлардаги учрашувлари давом этмоқда
Қонунчилик палатаси Спикерининг ўринбосари Одилжон Тожиев, Қонунчилик палатаси депутати Жамшид Қосимов Қашқадарё вилояти Қамаши туманида бўлиб, томорқадан самарали фойдаланишни ташкил этиш орқали аҳоли бандлигини таъминлаш борасидаги ишларни ўрганди.
Сарбозор, Қўшкапа ва Қорабоғ маҳаллаларидаги ўрганишлар давомида аҳоли вакиллари билан ҳам мулоқотлар ўтказилди. Фуқароларнинг мурожаатлари тингланди.
Шунингдек, бир қатор қонун ҳужжатлари ҳамда «Ёқилғи-энергетика соҳасида бозор механизмларини жорий этишнинг қўшимча чора-тадбирлари тўғрисида»ги Ҳукумат қарорининг мазмун-моҳияти тўғрисида батафсил маълумотлар берилди. Мазкур масалалар юзасидан фуқароларнинг саволларига жавоб қайтарилди.

В регионах продолжаются встречи народных представителей
Заместитель Спикера Законодательной палаты Одилжон Тожиев, депутат Законодательной палаты Джамшид Косимов побывали в Камашинском районе Кашкадарьинской области, где изучили ход работы по обеспечению занятости населения посредством организации эффективного использования приусадебных участков.
В ходе изучений в махаллях «Сарбозор», «Кушкапа» и «Корабог» были проведены встречи с жителями, заслушаны обращения граждан.
Также была представлена подробная информация о сути и значении ряда законодательных актов, в том числе постановления правительства «О дополнительных мерах по внедрению рыночных механизмов в топливно-энергетическую сферу». Участники встречи получили ответы на все интересующие их вопросы.