Жиззах вилоятининг Зомин, Янгиобод ва Зарбдор туманлари ҳудудида истиқомат қилувчи фуқаролар учун суд-ҳуқуқ масалалари бўйича оммавий сайёр қабул ўтказилди.Унда жами 23 нафар фуқаронинг мурожаати тингланди.
Мурожаатлардан 10 тасига ҳуқуқий тушунтиришлар берилиб, 13 та мурожаат ижобий ҳал этилди.
Сайёр қабул давомида Жиноят ишлари бўйича Зомин, Зарбдор, Янгиобод туманлари судлари ҳамда Фуқаролик ишлари бўйича Зарбдор туман суди томонидан сайёр суд мажлислари ўтказилди ва унда жазо муддатини ўтаётган 8 нафар маҳкум инсонпарварлик тамойиллари асосида жазони ўташдан муддатидан аввал шартли равишда озод қилинди. Икки нафар шахсга нисбатан юритилган маъмурий ҳуқуқбузарлик тўғрисидаги иш тарафлар ярашганлиги муносабати билан ҳаракатдан тугатилди.
Шунингдек, никоҳдан ажратиш ҳақидаги учта иш тарафларнинг ярашганлиги инобатга олиниб, иш юритишдан тугатилди ва ўрталарида юзага келган низо ижобий ҳал этилди.

Для жителей Зааминского, Янгиабадского и Зарбдарского районов Джизакской области был проведен массовый выездной прием по судебно-правовым вопросам. В ходе него были заслушаны обращения 23 граждан.
По 10 вопросам даны правовые разъяснения, 13 обращений решены положительно.
В рамках приема судами по уголовным делам вышеуказанных районов, а также судом по гражданским делам Зарбдарского района проведены судебные заседания, на которых 8 осужденных, отбывающих срок наказания, были условно-досрочно освобождены. Дело об административном правонарушении в отношении двух лиц прекращено в связи с примирением сторон.
Наряду с этим в связи с примирением сторон были прекращены 3 дела о расторжении брака. Все конфликты разрешены положительно.