Андижон шаҳрида “Ёшлар ойлиги” доирасида ишсиз ёшлар ҳамда ишлаш истагидаги фуқаролар бандлигини таъминлаш мақсадида меҳнат ярмаркаси ташкил этилди.
Тадбир 10 минг 500 бўш иш ўрни ҳамда 160 дан ортиқ ташкилотни қамраб олди. Шунингдек, олий, профессионал ва ўрта махсус таълимни эгаллаган 3 мингдан зиёд фуқаро мавжуд бўш иш ўрни билан танишиш ва ишга жойлашиш мақсадида ярмаркага ташриф буюрди. 500 га яқин фуқаро шу жойнинг ўзида иш билан таъминланди ҳамда 300 дан зиёд йигит-қиз билан билан келишув амалга оширилди.

На ярмарке труда были обеспечены работой около 500 граждан
В городе Андижане в рамках «Месячника молодежи» в целях обеспечения занятости юношей и девушек, а также нуждающихся в работе граждан была организована ярмарка труда.
На мероприятии более 160 организаций предложили 10 500 вакантных рабочих мест. На ярмарку с целью трудоустройства и ознакомления с вакансиями прибыли более 3 тысяч граждан, имеющих высшее, профессиональное и среднее специальное образование. В рамках мероприятия удалось трудоустроить около 500 граждан, при этом трудовые договора были заключены с более чем 300 молодыми людьми и женщинами.