Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қорақалпоғистон Республикаси шаҳар-туманларидаги Халқ қабулхоналарига 16 та “Cobalt” русумли хизмат автомашинаси тантанали топширилди.
Президентимизнинг Қорақалпоғистон Республикасидаги Халқ қабулхонаси раҳбари Ҳ.Ҳалимов ва бошқалар Халқ қабулхоналари фаолиятини янада такомиллаштиришга қаратилаётган алоҳида юксак самаралар бераётганини таъкидлади.
Давлатимиз раҳбарининг 2019 йил 17 январдаги “Аҳоли муаммолари билан ишлаш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги фармони аҳоли мурожаатлари билан ишлаш тизимини янги босқичга кўтариш, одамларни қийнаб келаётган муаммоларни ўз вақтида аниқлаш ва унга ечим топишда кузатилган камчиликларни бартараф этишга хизмат қилмоқда. Ушбу ҳужжат билан Халқ қабулхоналарининг муаммоларни уйма-уй юриш орқали аниқлаши ва ҳал қилиши, давлат органларининг халқ билан бевосита ишлашини назарда тутадиган янги тизим жорий қилинмоқда.
Шаҳар ва туман Халқ қабулхоналарининг хизмат автомашиналари билан таъминланиши уларнинг халқ орасига кириб бориши, муаммоларнинг тезда ечим топишига хизмат қилади. Хусусан, Қорақалпоғистон Республикасидек ер майдони кенг ҳудуд учун бу ғоят муҳимдир.
– Бу каби эътибор ва ғамхўрлик бизга янада улкан масъулият юклайди, – дейди Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қорақалпоғистон Республикаси Қораўзак туманидаги Халқ қабулхонаси раҳбари Б.Мамутов. – Аҳоли, хусусан, ногиронлиги бўлган шахслар, кам таъминланган ва ижтимоий ҳимояга муҳтож қатламнинг муаммоларига қисқа муддатда ечим топишда муҳим аҳамиятга эга.

Переданы служебные автомашины
Народным приемным Президента Республики Узбекистан в городах и районах Республики Каракалпакстан в торжественной обстановке переданы 16 служебных автомашин марки “Cobalt”.
Руководитель Народной приемной Президента нашей страны в Республике Каракалпакстан Х.Халимов и другие отметили, что особое внимание, уделяемое дальнейшему совершенствованию деятельности народных приемных, дает весомые результаты.
Указ главы государства «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы работы с проблемами населения» от 17 января 2019 года способствует подъему работы с обращениями граждан на новый уровень, своевременному выявлению проблем, тревожащих население, и устранению недостатков, выявляемых в поиске их решения. В соответствии с данным документом внедряется новая система по выявлению и решению проблем путем подворного обхода, предусматривающая непосредственную работу государственных органов с населением.
Обеспечение городских и районных народных приемных служебными автомашинами способствует оперативному решению проблем населения. В частности, это чрезвычайно важно для Республики Каракалпакстан с его обширной территорией.
- Такие внимание и забота возлагают на нас еще большую ответственность, - говорит руководитель Народной приемной Президента нашей страны в Караузякском районе Республики Каракалпакстан Б.Мамутов. - Обеспечение решения проблем населения в короткие сроки имеет важное значение, в частности лиц с инвалидностью, малообеспеченных и нуждающихся в социальной защите.