Шавкат Мирзиёев Мустақиллик ва эзгулик монументига гулчамбар қўйди
Халқимиз Ватанимиз мустақиллигининг йигирма саккиз йиллигини улкан ютуқлар, кўтаринки кайфият билан кутиб олмоқда. Жорий йилда энг улуғ, энг азиз айёмимиз мамлакатимиз бўйлаб “Жонажон Ўзбекистоним, мангу бўл омон!” деган эзгу ғоя асосида нишонланмоқда.
31 август куни Президентимиз Шавкат Мирзиёев Мустақиллик майдонига ташриф буюриб, ҳурриятимиз, порлоқ истиқболимиз ва эзгу ниятларимиз рамзи бўлган Мустақиллик ва эзгулик монументига гулчамбар қўйди.
Мустақил бўлган, тинчлик ҳукмрон мамлакатда тараққиёт бўлади. Мустақиллигимизнинг йигирма саккиз йиллиги кенг нишонланаётган шу кунларда бу ҳақиқат яна бир бор ўз ифодасини топмоқда.
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати ва Қонунчилик палатаси, Вазирлар Маҳкамаси, вазирликлар вакиллари ҳам ёдгорлик пойига гуллар қўйди.

Наш народ встречает 28-летие независимости нашей Родины с огромными успехами и приподнятым настроением. В нынешнем году самый великий, самый дорогой праздник по всей стране отмечается на основе благородной идеи “Вечно процветай, мой родной Узбекистан!”.
Президент Шавкат Мирзиёев 31 августа посетил площадь Мустакиллик и возложил цветы к Монументу независимости и гуманизма, являющемуся символом нашей свободы, светлого будущего и благородных устремлений.
Лишь в независимой стране, где царят мир и спокойствие, будет прогресс. Эта жизненная правда еще раз находит свое подтверждение в эти дни, когда отмечается 28-летие государственной независимости.
Цветы к подножию монумента возложили также представители Сената и Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан, Кабинета Министров и министерств.