Ниғматилла Йўлдошев Самарқанддаги сайёр қабулида 44 мурожаат кўриб чиқилди
Бош прокурор Ниғматилла Йўлдошев томонидан Самарқанд вилоятида сайёр қабул ўтказилиб, унда жами 44 нафар жисмоний ва юридик шахснинг вакиллари қабул қилиниб, уларнинг мурожаатлари тингланди.
Қайд этилган мурожаатларнинг 11 таси суд масалалари, 8 таси прокуратура, 6 таси ички ишлар иш юритуви ҳамда 19 таси ижтимоий-иқтисодий масалаларга оид мурожаатларни ташкил этди.
Мурожаатларнинг 12 таси жойида қаноатлантирилди.
Шунингдек, бош прокурор Самарқанд шаҳридаги ижтимоий-иқтисодий соҳада амалга оширилаётган ишлар аҳволи, аҳолининг турмуш тарзи билан танишиб чиқди.
Шаҳарнинг «Нурафшон» маҳалла фуқаролар йиғинида истиқомат қилувчи кам таъминланган оила сифатида рўйхатга олинган фуқаро Р.Мамаев ва Иккинчи жаҳон уруши қатнашчиси Д.Борункин хонадонларига борилиб, уларнинг турмуш тарзи ва оилавий аҳволидан хабар олинди.
Фото: Бош прокуратура матбуот хизмати
Шунингдек, Ниғматилла Йўлдошев Самарқанд шаҳар 61-сонли эшитишда нуқсони бўлган болалар учун ихтисослаштирилган мактаб-интернати ўқувчилари билан учрашиб, уларнинг шароитлари билан танишди.
Бош прокурорнинг сафари доирасида Пастдарғом туманидаги «Мирзатуп» маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудидаги 1,05 километр масофадаги тупроқ йўлга шағал ётқизилиши, кўча бўйлаб 12 та электр симёғочлари ўрнатилиб, кабеллаштирилиши таъминланди.
Фуқаролар томонидан қабулда топширилган мурожаатлар назоратга олиниб, қонуний ҳал этилиши таъминланади.

Генеральный прокурор Нигматилла Йулдошев провел выездной приём в Самаркандской области, на котором было принято 44 физических лиц и юридических лиц.
Особое внимание уделялось решению проблем и предложений граждан, которые уже несколько лет не находят своего решения, сообщает пресс-служба Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан
Среди них, 11 обращений по судебным вопросам, 8 обращений касательно деятельности органов прокуратуры, 6 обращений по деятельности органов внутренних дел, а также 19 обращений по другим вопросам.
Генеральный прокурор посетил город Самарканд и ознакомился с положением работ, проводимых в социально-экономической сфере города, образом жизни населения.
Посетив квартиры гражданина Р.Мамаева, зарегистрированный как малообеспеченная семья, проживающий в сходе граждан “Нурафшон” и участника второй мировой войны Д.Борункина, изучил их образ жизни и семейное положение.
В рамках визита Генерального прокурора, на территории схода граждан “Мирзатуп” Пастдаргомского района 1,05 км участка дороги были покрыты гравием, обеспечена установка 12 электрических столбов.
Поступившие на приеме обращения граждан взяты на контроль, будет обеспечено их законное решение, - отмечается в сообщении.