Карантин муносабати билан қийналиб қолган эҳтиёжманд фуқароларни ижтимоий қўллаб-қувватлашга қаратилган “Саховат ва кўмак” умумхалқ ҳаракатига нафақат тадбиркорлар, балки прокуратура органлари ҳам ҳисса қўшмоқда.
Фарғона вилояти Учкўприк тумани 2-сектор штабида туман прокурори А.Тўхтасинов бошчилигида махсус штаб ташкил қилинди.
Штабдаги ишчи гуруҳ аъзолари томонидан ҳудуддаги эҳтиёжмандлар ўрганиб чиқилганда ёрдам зарур бўлган 434 оила борлиги аниқланди.
Куни кеча ушбу оилалардан 125 тасига 89 миллион сўмлик 15 турдаги озиқ-овқат маҳсулотлари тарқатилди ва бу жараён давом этмоқда.
Бундан ташқари, Агробанк, Томорқа хизмати жамияти билан ҳамкорликда аҳолига томорқаларини ривожлантиришга кўмаклашиш ишлари бошлаб юборилди. Шу мақсадда 13 миллион сўмлик турли хил сабзавот кўчатлари тарқатилди. Шу билан бирга, банд бўлмаган фуқароларни ишга жойлаштириш бўйича ҳам чоралар кўрилмоқда.

Сотрудники прокуратуры присоединились к общенародному движению «Доброта и поддержка»
В общенародном движении «Доброта и поддержка», направленном на поддержку социально уязвимых семей, активно участвуют не только предприниматели.
В движение достойный вклад вносят и сотрудники органов прокуратуры.
Во втором секторе Учкуприкского района Ферганской области создан специальный штаб во главе с прокурором района А. Тухтасиновым.
Члены рабочей группы штаба выявили, что в районе проживает 434 социально уязвимые семьи.
Вчера 125 выдали продовольственные продукты 15 видов на 89 миллионов сумов. Данное благое дело продолжается.
Кроме того, Агробанк совместно с обществом «Томорка хизмати» поддерживает жителей, оказывая помощь в развитии деятельности на приусадебных участках. Предоставили рассаду разных овощных культур на 13 миллионов сумов. Принимают меры по трудоустройству незанятых граждан.