Наманган шаҳар давлат хизматлари марказининг “Орзу” филиали фойдаланишга топширилди.
Ўтган вақтга назар соладиган бўлсак, 2019 йил давомида Наманган шаҳар давлат хизматлари марказига 757 минг 956 нафар фуқаро ташриф буюрган. Янги очилган филиал сабаб, 87 мингдан ортиқ фуқаронинг манзили яқин бўлди. Филиал очилиши марказ ходимларининг иш унумдорлигига ҳам ижобий таъсир кўрсатади.
–Авваллари бирор бир хизмат учун марказга боришга мажбур эдик, - дейди “Орзу” маҳалла фуқаролар йиғини раиси Аҳмаджон Мавлонов.– Айниқса, пандемия даврида фуқароларимизга манзилнинг олислиги қийинчилик туғдираётган эди. Энди аҳоли ўз яшаш жойига яқин ҳудудда давлат хизматларидан фойдаланиши мумкин.
Айтиш жоиз, ҳудудда 405 та оила учун қурилаётган замонавий уй-жойларнинг ҳужжатлари энди марказда эмас балки, мана шу филиалда расмийлаштирилади.

Сдан в эксплуатацию филиал Центра государственных услуг города Намангана “Орзу”.
В 2019 году в Наманганский городской центр государственных услуг обратились 757 тысяч 956 граждан. Открытие нового филиала позволит сократить дорогу для более 87 тысяч граждан, повысить продуктивность персонала.
– Раньше мы были вынуждены ехать в центр, чтобы получить ту или иную государственную услугу, – говорит председатель схода граждан махалли “Орзу” Ахмаджон Мавлонов. – В условиях пандемии трудность для граждан составляла дальность расстояния. Отныне жители могут получить государственные услуги в филиале, расположенном вблизи от их дома.