Аҳолига бир марталик моддий ёрдам берилмоқда
Андижон вилояти Пахтаобод туманида Давлатимиз раҳбарининг 2020 йил 30 июлдаги “Коронавирус пандемияси даврида ижтимоий ҳимояга ва ёрдамга муҳтож аҳоли қатламларини моддий қўллаб-қувватлашга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги фармонида белгиланган вазифалар ижроси доирасида ишлар бошлаб юборилди.
Маълумки, фармонда пандемия даврида эҳтиёжманд аҳоли қатламини ижтимоий ҳимоя қилиш мақсадида бир марталик моддий ёрдам кўрсатилиши белгиланган. Туман ҳокими ва сектор раҳбарлари етакчилигида туманнинг Санграобод ва Муаззинбой маҳаллаларида ана шу бир марталик моддий ёрдам пуллари топширилди.
Бугун мазкур маҳаллалардаги эҳтиёжманд оилаларда истиқомат қилувчи 128 нафар фуқаронинг ҳар бирига 220 минг сўмдан моддий ёрдам пули берилди.

Единовременная материальная помощь населению
В Пахтаабадском районе Андижанской области также началась работа в рамках реализации задач, намеченных в Указе главы государства «О дополнительных мерах по материальной поддержке слоев населения, нуждающихся в помощи и социальной защите в период коронавирусной пандемии» от 30 июля 2020 года.
Согласно указу, в целях социальной защиты нуждающихся слоев населения в период пандемии оказывается единовременная материальная помощь. Под руководством хокима района и руководителей секторов такая единовременная помощь была предоставлена малообеспеченным семьям, проживающим в махаллях "Санграобод" и "Муаззинбой". 128 членам нуждающихся и малообеспеченных семей были переданы по 220 тысяч сумов.