Президентимизнинг жорий йил 26 августдаги фармонига кўра, бир гуруҳ юртдошларимиз “Меҳр-саховат” кўкрак нишони билан мукофотланган эди.
Жумладан, Самарқанд вилояти ички ишлар идораларида хизмат қилаётган ходимлардан 49 нафари ҳам ушбу мукофот билан тақдирланди. Самарқанд вилояти ички ишлар бошқармасида ўтказилган тантанали тадбирда кўкрак нишонлари ўз эгаларига топширилди.
Бошқарма бошлиғи Ш.Раҳмонов жаҳон миқёсида кенг тарқалиб, глобал муаммога айланган коронавирус пандемияси даврида, эл-юртимиз бошига тушган синовли кунларда турли соҳалар вакиллари қатори ички ишлар идоралари ходимлари ҳам юксак фидойилик кўрсатиб меҳнат қилаётганини таъкидлади.
Ана шундай ходимларнинг бир гуруҳи давлатимиз раҳбарининг шу йил 26 майдаги фармони билан таъсис этилган “Меҳр-саховат” кўкрак нишони билан тақдирланиши бу – вилоятдаги барча ички ишлар идоралари фаолиятига берилган юксак баҳо эканлиги қайд этилди.
– Халқимиз учун синовли бўлган кунларда зиммамизга юклатилган вазифаларни бажариб, ушбу юксак мукофотга лойиқ кўрилганим мен учун жуда катта шараф, – дейди Ургут тумани ИИО ФМБ ходими, капитан З.Ҳусенов. – Лекин бу нишон бир меники эмас, ургутлик барча ички ишлар ходимлариникидир. Бундан буён ҳам Ватанимиз ва халқимизга садоқат билан хизмат қиламан.

Вручены нагрудные знаки "Мехр-саховат"
В соответствии с Указом Президента Шавката Мирзиёева от 26 августа группа соотечественников награждена нагрудными знаками "Мехр-саховат".
В их числе - 49 сотрудников органов внутренних дел Самаркандской области. Торжественное мероприятие состоялось в Самаркандском областном управлении внутренних дел.
Начальник управления Ш. Рахмонов отметил, что в период продолжающейся во всем мире и ставшей глобальной проблемой пандемии коронавирусной инфекции для всего народа наряду с представителями других профессий преданно и самоотверженно трудятся и сотрудники органов внутренних дел.
- Работаем, глубоко осознавая всю ответственность, возложенную на нас в эти трудные для всех дни, - говорит сотрудник УКД ОВД Ургутского района капитан З. Хусенов. - Для меня огромная честь быть удостоенным такой высокой награды. Она не только моя, а всех ургутских сотрудников внутренних дел. Будем и впредь преданно служить нашей Родине и народу.