Навоийда сектор раҳбари аҳоли муаммоларини ўрганди
Навоий вилояти Давлат солиқ бошқармаси бошлиғи, вилоят 4-сектор раҳбари Р. Насимов Навоий шаҳрининг чекка ҳудудида жойлашган “Тинчлик” маҳалла фуқаролар йиғинида сайёр қабул ўтказди.
Шаҳар ҳокими ўринбосари, прокурори, маҳалла фуқаролар йиғини раиси, ички ишлар идоралари, ҳудуддаги корхона, ташкилот раҳбарлари, тижорат банклари мутасаддилари иштирок этган сайёр қабулда фуқароларнинг имтиёзли кредитлар олиш, ичимлик суви, йўл, бандликка кўмаклашиш, нафақа таъминоти билан боғлиқ масалалар бўйича мурожаатлари ўрганилди.
photo_2020-10-15_11-17-14.jpg
–Ўғлим ва келиним қўлида ҳунари бўлсада, ҳозирда ишсиз, - дейди фуқаролардан бири Ҳакима Давронова. – Уларни иш билан таъминлашда ёрдам сўраб сектор раҳбарига мурожаат қилдим. Жуда хурсандман, мурожаатим тез кунда ҳал этиладиган бўлди. Насиб этса, ўғлим ҳам, келиним ҳам ишли бўлиб, оиламизга ёрдами тегади, жамиятимиз фаровонлиги учун хизмат қилади.
Учрашув сўнгида ҳудудда истиқомат қилувчи 2 нафар ногирон фуқаро ҳолидан хабар олиниб, уларга махсус аравача ва озиқ-овқат маҳсулотлари берилди. Шунингдек, маҳалладаги 8 та эҳтиёжманд оилага ҳам озиқ-овқат маҳсулотлари тарқатилди. Маҳалла ёшлари учун 50 га яқин китоб ҳамда шахмат ва шашка, копток ва бошқа спорт анжомлари улашилди.

Изучены проблемы населения
Начальник Государственного налогового управления Навоийской области, руководитель 4-го сектора Р. Насимов провел выездной прием в сходе граждан махалли «Тинчлик» на окраине Навои.
На выездном приеме, в котором участвовали заместитель хокима города, прокурор, председатель схода граждан махалли, сотрудники органов внутренних дел, руководители предприятий и организаций района, ответственные лица коммерческих банков, изучены вопросы граждан по получению льготных кредитов, вопросов, касающихся питьевой воды, дорог, содействию занятости.
– Хотя мой сын и невестка имеют профессии, в данное время они безработные, - говорит Хакима Давронова. – Я обратилась к руководителю сектора с просьбой, помочь в трудоустройстве. Я рада, что мой вопрос будет решен в ближайшее время. Скоро мой сын и невестка пойдут работать, внесут свою лепту в семейный бюджет, будут способствовать дальнейшему развитию нашей страны.
После завершения встречи ответственные лица посетили два дома, где проживают люди с ограниченными возможностями. Выдали инвалидные коляски и продукты. Продукты выданы еще 8 нуждающимся семьям. Для молодежи махалли выдали почти 50 книг, шахматы и шашки, мячи и другой спортивный инвентарь.