Shavkat Mirziyoyev: Barcha yutuqlarimizning ijodkori va bunyodkori boʻlgan halqimizga farzandlik mehrim bilan taʼzim qilaman
“Oʻzbekiston” xalqaro anjumanlar saroyida davlatimiz mustaqilligining 27 yilligiga bagʻishlangan bayram tantanasi boʻlib oʻtmoqda.
Marosimda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev ishtirok etib, vatandoshlarimizni ushbu qutlugʻ sana bilan tabrikladi.
“Siz, azizlarni, sizlar orqali butun xalqimizni eng ulugʻ, eng aziz bayramimiz – Mustaqillik kuni bilan chin qalbimdan samimiy muborakbod etaman. Biz uchun yangi davr, erkin va ozod hayotni boshlab bergan bu qutlugʻ sanada xalqimiz qanday mashaqqatli va ayni vaqtda sharafli yoʻlni bosib oʻtganini yana bir bor chuqur his etamiz”, dedi davlatimiz rahbari.
Joriy yilda ham mamlakatimizda ulkan yutuqlar qoʻlga kiritildi, xaqimiz hayotida beqiyos oʻzgarishlar roʻy berdi. Yuqori texnologiyalarga asoslangan zamonaviy zavod va korxonalar ishga tushirildi. Qishloq xoʻjaligida hosildorlik va eksport hajmi oshdi. Aholining real umumiy daromadlari oʻtgan yilning shu davriga nisbatan 12 foizga oʻsdi.
“Obod qishloq” va “Obod mahalla” dasturlari yurtimizning eng chekka hududlariga ham bunyodkorlik ruhini, adolat nafasini olib kirdi. Keyingi bir yarim yilda yangilangan loyihalar asosida qishloq aholisi uchun 38 ming 543 ta shinam uy-joy qurildi va 40 ming oila yangi xonadonga koʻchib oʻtdi.
“Bizning bosh maqsadimiz - xalqimizning roziligi. Bu Prezident sifatida mening, barcha boʻgʻindagi rahbar va mutasaddilar, deputat va senatorlar, butun davlat idoralarining faoliyatiga berilgan eng oliy va eng adolatli bahodir. Agar xalqimiz bizdan rozi boʻlsa, Yaratgan ham rozi boʻladi” dedi Shavkat Mirziyoyev.
Prezidentimiz erishilgan natijalar bilan birga hali oldinda koʻp vazifalar turgani, iqtisodiyot raqobatbardoshligini oshirish, yoshlarni ishga joylashtirish, ijtimoiy adolatni taʼminlash, sogʻliqni saqlash va taʼlim sohalarini rivojlantirish zarurligini qayd etdi. Bu boradagi barcha dolzarb masalalar xalq bilan muloqot asosida, uzoqni koʻzlab amalga oshirilishini taʼkidladi.
“Mana shu ulugʻ ayyomda barcha yutuqlarimizning ijodkori va bunyodkori boʻlgan mehnatkash, mard va saxovatli, bagʻrikeng va olijanob halqimizga farzandlik mehrim bilan taʼzim qilaman” deya taʼkidladi Shavkat Mirziyoyev.

Шавкат Мирзиёев: преклоняюсь перед нашим народом, являющимся творцом и созидателем всех наших успехов
Во Дворце международных форумов “Узбекистон” проходят праздничные торжества, посвященные 27-летию государственной независимости нашей страны.
В церемонии принял участие Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев, он поздравил наших соотечественников с этой знаменательной датой.
«Искренне, от всего сердца поздравляю вас, мои дорогие, и в вашем лице весь наш народ с самым великим, самым дорогим праздником – Днем независимости, широко отмечаемым ныне во всех городах и селах нашего родного Узбекистана. В этот светлый день, ставший для нас началом новой эпохи и свободной жизни, мы вновь глубоко осознаем, какой сложный и вместе с тем славный путь преодолел наш народ», - сказал глава государства.
В текущем году в нашей стране вновь достигнуты высоких успехи, произошли значительные преобразования. Введены в строй высокотехнологичные заводы и предприятия. Выращены богатые урожаи сельхозкультур, увеличился объем экспорта продукции. За минувший период этого года совокупные  реальные доходы населения выросли на 12 процентов по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
Программы "Обод кишлок" и "Обод махалла" привнесли дух обновлений и атмосферу созидания даже в самые отдаленные районы нашей страны. За последние полтора года для сельских жителей по обновленным проектам построено 38 тысяч 543 комфортных дома, новое жилье обрели 40 тысяч семей.
«Удовлетворенность народа жизнью – самая высокая и справедливая оценка, данная нашей, прежде всего моей как Президента работе, деятельности руководителей и ответственных лиц всех уровней, депутатов и сенаторов, всех государственных ведомств. Если доволен народ, то и Всевышний будет доволен нами», сказал Шавкат Мирзиёев.
Президент помимо достигнутых результатов отметил, что предстоит решить еще множество задач по повышению конкурентоспособности экономики, обеспечению занятости молодежи, обеспечению социальной справедливости, развитию сфер здравоохранения и образования. Подчеркнул, что все актуальные вопросы будут решаться на основе диалога с народом, посредством глубоко продуманных мер.
"В этот светлый праздник я с сыновней любовью преклоняюсь перед нашим трудолюбивым, отважным и щедрым, великодушным и благородным народом, являющимся творцом и созидателем всех наших успехов", отметил Шавкат Мирзиёев.