Mazkur mahallaning umumiy yer maydoni 1350 gektarni tashkil etib, 3441 nafar aholini o‘z bag‘riga olgan. Aholi tomorqasi 192 gektardan iborat. Deyarli barcha xonadonda tomorqachilik yaxshi shakllangan. Hududda 2 ta umumiy o‘rta ta’lim maktabi, bitta kasb maktabi, qishloq vrachlik punkti, 1 ta xususiy maktabgacha ta’lim muassasasi bor. Dastur bo‘yicha 16 km uzunlikdagi ichki yo‘llarga shag‘al tosh yotqizildi, 4 km masofadagi asosiy serqatnov yo‘llar asfalt qilindi. Piyodalar yo‘lakchasi qurilib, yoritish chiroqlari o‘rnatildi. Bundan tashqari, 2 ta transformator yangidan o‘rnatilib, yana 4 tasi ta’mirlandi, 200 dona simyog‘och beton ustunlarga almashtirildi. 18 km uzunlikda zovurlar qazildi.
Shuningdek, mahallada 180 o‘rinli zamonaviy maktab, barcha sharoitlarga ega sport zali hamda 200 o‘rinli davlat bolalar bog‘chasi qurilishi ko‘zda tutilgan.

Благоустроенная махалля украшает страну
Махалля «Юкори Таллимарон» Ангорского района Сурхандарьинской области приобрела благоустроенный облик в результате работ, осуществленных в рамках Государственной программы «Обод махалла».
Общая площадь махалли составляет 1350 гектаров, в ней проживает 3441 человек. Почти во всех домах хорошо развито приусадебное хозяйство. В махалле действуют две общеобразовательные школы, одна школа профессионального обучения, сельский врачебный пункт, частное дошкольное образовательное учреждение.
В рамках госпрограммы внутренние дороги протяженностью 16 километров были засыпаны гравием, а 4 километра дорог, где особенно интенсивное движение, покрыты асфальтом. Сооружены тротуары для пешеходов, проведено уличное освещение. Кроме того, заново установлены две новые трансформаторные будки, четыре – отремонтированы, а старые деревянные столбы для электропроводов заменены на бетонные опоры. Вырыты дренажные канавы протяженностью 18 км.
Кроме того, в ближайшем будущем на территории махалли предусмотрено строительство современной школы на 180 мест, спортивного зала со всеми условиями и государственного дошкольного образовательного учреждения на 200 мест.