Yangi o‘rinbosar ilk ish kunini bemorlar holidan xabar olishdan boshladi
Sirdaryo viloyati Yangiyer shahar hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari lavozimga tayinlangan – Egamberdiyev Jasur Mahmudjonovich ilk ish kunini ijtimoiy himoyaga muhtoj oilalar va bemorlar holidan xabar olishdek xayrli ish bilan boshladi.
Jasur Egamberdiyev tayinlovga qadar Guliston shahar hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha bosh mutaxassisi lavozimida faoliyat yuritgan.
U 1986 yil Sirdaryo viloyatining Sayxunobod tumanida tug‘ilgan, Guliston davlat universitetini tamomlagan.
Yangi o‘rinbosar uyida yotib qolgan bemorlar uylarida bo‘lib, bilan dildan suhbatlashdi, ularga kundalik turmushda zarur bo‘lgan oziq-ovqat mahsulotlari ulashdi.
Yangiyer shahar hokimligi axborot xizmatining xabar berishicha, 2017 yildan buyon shahar hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari lavozimlarida ishlab kelgan Abduqodirov Abdushoxid Isroilovich yangi lavozimga – Yangiyer shahar hokimining jamoatchilik bilan ishlash bo‘yicha maslahatchisi lavozimiga tayinlangan.

Жасур Махмуджонович Эгамбердиев, назначенный заместителем хокима по молодежной политике, социальному развитию и духовно-просветительской работе города Янгиер Сырдарьинской области, начал свой первый рабочий день с доброго дела – навестил на дому людей, страдающих различными заболеваниями, лежачих больных, а также малообеспеченные семьи, нуждающиеся в социальной защите.
Со всеми ними новый замхокима побеседовал по душам, передал самые необходимые продукты питания.
Ж. Эгамбердиев родился в 1986 году в Сайхунабадском районе Сырдарьинской области, окончил Гулистанский государственный университет. До своего назначения работал главным специалистом хокимията по тому же направлению.
Как сообщает информационная служба Янгиерского городского хокимията, его предшественник, Абдушохид Исроилович Абдукодиров, с 2017 года работавший заместителем хокима по молодежной политике, социальному развитию и духовно-просветительской работе, назначен на новую должность, а именно советником по связям с общественностью хокима города Янгиер.