Namangan viloyati hokimi o‘rinbosari J.Aloydinov viloyatda istiqomat qilayotgan turli millat yoshlari bilan uchrashdi.
Namangan yoshlar markazida bo‘lib o‘tgan muloqotda viloyat tojik, qirg‘iz milliy madaniyat markazlari rahbarlari, O‘zbekiston yoshlar ittifoqi viloyat kengashi mas’ul xodimlari va jurnalistlar ishtirok etdi.
Uchrashuvda dastlab Prezidentimizning 2019-yil 27-dekabr kuni poytaxtimizdagi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari yo‘nalishiga oid fanlarni chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan Muhammad al-Xorazmiy nomidagi maktabda yoshlar bilan o‘tkazgan uchrashuvi mazmun-mohiyati, unda jamiyat va yoshlar oldiga qo‘yilgan vazifalar, shundan kelib chiqib, 2020 yilda Namangan viloyatida yoshlar masalasida qilinadigan ishlar haqida so‘z bordi. J.Aloydinov bu borada ishtirokchilarga 2020 yil uchun qabul qilingan dasturda ko‘zda tutilgan keng ko‘lamli chora-tadbirlar haqida ma’lumot berdi.
Uchrashuvda diniy bag‘rikenglik va millatlararo totuvlik siyosati ustuvor bo‘lgan mamlakatimizda barcha millat va elat yoshlarining teng huquqlilik asosida bilim olishi, sport, san’at, fan, madaniyat singari sohalarda iqtidorini rivojlantirishi uchun keng imkoniyatlar yaratilayotgani ta’kidlandi.
Tadbirda milliy madaniyat markazlari rahbarlari va faol yoshlar barcha millat va etnik diasporalar tarixi, madaniyati, ma’naviy qadriyatlari, milliy an’analari va urf-odatlarini saqlash hamda rivojlantirishga katta yordam berayotgani qayd etilib, ularga minnatdorlik bildirildi.

Заместитель хокима Наманганской области Ж.Алойдинов встретился с проживающей на территории области молодежью различной национальности.
В мероприятии, прошедшем в Центре молодежи города Намангана, приняли участие руководители таджикского и кыргызского национальных культурных центров области, ответственные работники областного совета Союза молодежи Узбекистана и журналисты.
Речь шла о сути и значении встречи Президента страны с молодежью, прошедшей 27 декабря 2019 года в специализированной школе с углубленным изучением предметов, относящихся к направлению информационно-коммуникационных технологий, имени Мухаммада ал-Хорезмий, поставленных на ней задачах перед молодежью и обществом и соответствующей работе, которую необходимо выполнить в Наманганской области в данном направлении в 2020 году. Ж.Алойдинов проинформировал участников о широкомасштабных мероприятиях, предусмотренных в программе на текущий год.
На встрече отмечалось, что в нашей стране одним из приоритетных направлений государственной политики является обеспечение религиозной толерантности и межнационального согласия. В связи с этим для молодежи различной национальности созданы равные права и возможности для получения знаний, проявления таланта в спорте, искусстве, науке, культуре и других сферах.
На мероприятии руководители национальных культурных центров и активисты молодежи отметили, что оказывается большая помощь в сохранении и развитии истории, культуры, духовных ценностей, национальных традиций и обычаев всех национальностей и этнических диаспор, за что выразили свою признательность.