Buxoro viloyati Qorovulbozor tumani “Boʻston” mahalla fuqarolar yigʻinida 4 ta koʻcha mavjud. Mazkur hudud Oʻrikzor, Navroʻzbobo, Shukrona, Yangi hayot koʻchalaridan iborat. Hozirgi kunda ushbu koʻchalardagi 230 ta xonadonda 1360 nafar aholi yashaydi.
Oʻtgan yili “Boʻston” MFYda “Obod qishloq” Davlat dasturi doirasida “Buxoro neft gaz sanoat invest” MCHJ tomonidan suv quvurlari yotqizildi.
Aholini ichimlik suvi bilan taʼminlash masalasi maʼlum sabablarga koʻra kechiktirilgan edi.
Tuman prokurori, 2-sektor rahbari, adliya maslahatchisi S.Qurbonov mazkur masalani mutasaddilar ishtirokida koʻrib chiqib, muammo bartaraf etildi.
Natijada, shu kunning oʻzida tuman Davlat xizmatlari markazi hamda “Suvoqava” davlat unitar korxonasi bilan hamkorlikda aholiga bosqichma-bosqich suv hisoblagichlarni oʻrnatish, hafta oxiriga qadar aholini ichimlik suvi bilan taʼminlash rejalashtirildi.

Питьевой водой обеспечат 230 домов
На территории схода граждан махалли «Бустон» в Караулбазарском районе Бухарской области располагаются четыре улицы - Урикзор, Наврузбобо, Шукрона, Янги хает. В расположенных на этих улицах 230 домах проживают 1360 человек.
В прошлом году в сходе граждан махалли «Бустон » в рамках Государственной программы «Благоустроенное село» ООО «Бухоро нефть ва газ саноат инвест» проложил водопровод. Но по определенным причинам вопрос обеспечения населения питьевой водой был отложен.
Прокурор района, руководитель 2-го сектора, советник юстиции С. Курбанов рассмотрел этот вопрос с участием уполномоченных лиц, проблема решена. В этот же день районный центр государственных услуг совместно с государственным унитарным предприятием «Сувокава» запланировали поэтапное установление счетчиков воды для населения и обеспечение питьевой водой до конца недели.