Bugun bo‘lib o‘tgan avbatdagi “Hokim va tadbirkorlar” uchrashuvi avvalida oldingi muloqotlarda belgilangan vazifalar ijrosi atroflicha muhokama etildi. Muammoli masalalar yechimi ko‘rib chiqildi.
Hokimlik axborot xizmatiga ko‘ra, hozirga qadar viloyat rahbarining kichik biznes vakillari bilan o‘tkazgan muloqotlari mobaynida jami 117 murojaat kelib tushgan.
Jumladan, 61 murojaat ijobiy hal etilishiga erishildi. Ayni paytda ishbilarmonlar tomonidan ko‘tarilgan 56 masala yuzasidan o‘rganishlar olib borilmoqda.
Navbatdagi uchrashuvda 30 nafardan ziyod ishbilarmon biznes loyihalari, faoliyatida uchrayotgan muammo va to‘siqlar bo‘yicha hokimga murojaat bilan chiqdi.
Bundan tashqari imtiyozli bank krediti, yer ajratish va kommunal xizmatlar ta’minoti bilan bog‘liq masalalar ham tinglandi. Shavkat Abdurazzoqov har bir murojaat doimiy nazoratda ekani, ijrosini ta’minlash muhimligini ta’kidladi.

На встрече «Хоким и предприниматели» 61 обращение решили положительно
Исполняющий обязанности хокима Наманганской области Шавкат Абдураззаков каждую среду встречается с предпринимателями и заслушивает их обращения, знакомится с новыми перспективными проектами.
На прошедшей вчера  очередной встрече «Хоким и предприниматели»  сначала были всесторонне обсуждены вопросы исполнения  поставленных ранее задач.
Как сообщает пресс-служба хокимията, на встречах  всего поступило 117 обращений. 61 обращение уже решено положительно. 56 затронутых предпринимателями вопросов изучают.
На очередной встрече  к хокиму о препятствиях и проблемах, встречающихся в  деятельности, бизнес-проектах обратились более 30 предпринимателей.   Были заслушаны вопросы, связанные с льготным кредитованием, выделением земли,  коммунальными услугами.
Шавкат Абдураззаков отметил, что  каждое обращение находится на постоянном контроле и очень важно  исполнение.