Давлат хизматлари кўрсатиш янада такомиллашади
Нукусда “Ўзбекистоннинг қишлоқ жойларида давлат хизматларини кўрсатишни ривожлантириш ва бошқарув даражасини ошириш” лойиҳаси доирасида семинар-тренинг бўлиб ўтди.
Давлат хизматлари агентлиги, Европа Иттифоқи ва Бирлашган Миллатлар Ташкилоти Тараққиёт Дастурининг Ўзбекистондаги ваколатхонаси ҳамкорлигида ўтказилган тадбирда Давлат хизматлари агентлиги Қорақалпоғистон Республикаси бошқармаси, шаҳар ва туманлар давлат хизматлари маркази ходимлари, шунингдек, давлат хизматларини кўрсатишда ҳамкор ташкилотлар вакиллари иштирок этди.
Иштирокчилар лойиҳа доирасида давлат хизматларини кўрсатишда вужудга келаётган муаммоли вазиятларни бартараф этиш, кўрсатилаётган хизматларни соддалаштириш бўйича фикр ва таклифларини билдирди.
– Ушбу лойиҳанинг асосий мақсади қишлоқ жойларда давлат хизматлари кўрсатиш сифатини янада ривожлантиришдан иборат, – дейди Давлат хизматлари агентлиги Қорақалпоғистон Республикаси бошқармаси бўлим бошлиғи Х.Нуримбетов. – Шунингдек, ушбу ҳудудларда истиқомат қилувчи аҳоли учун мазкур хизматлардан фойдаланишда қулайликлар яратиш ва амалиётда учрашаётган камчиликларни бартараф этиш муҳим ҳисобланади.
Таъкидланганидек, мазкур семинар-тренинг давлат хизматлари кўрсатиш тизимининг ривожига, фуқароларга, шу жумладан, чекка ҳудуд аҳолисига хизмат кўрсатиш сифатини янада яхшилашга хизмат қилиши шубҳасиз.

В Нукусе прошел семинар-тренинг в рамках проекта «Развитие предоставления государственных услуг и повышение уровня управления в сельской местности».
В мероприятии, организованном Агентством государственных услуг совместно с Европейским союзом и представительством Программы развития ООН в Узбекистане, приняли участие представители каракалпакского управления, городских и районных центров государственных услуг, а также представители партнерских организаций по оказанию госуслуг.
Участники семинара высказали мнения и предложения по устранению проблемных ситуаций, возникающих при оказании госуслуг в рамках проекта, упрощению процедуры их предоставления.
- Основная цель данного проекта – дальнейшее повышение качества предоставления государственных услуг в сельской местности, - сказал начальник отдела каракалпакского управления Агентства государственных услуг Х. Нуримбетов. - Также важно создавать дополнительные удобства для жителей этих территорий в данном направлении, устранять встречающиеся на практике проблемы.
Было отмечено, что данный семинар-тренинг внесет свой вклад в развитие системы госуслуг, дальнейшее повышение качества обслуживания граждан, в том числе жителей отдаленных районов.