Эркинжон Турдимов беморларни йўқлади
Самарқанд вилояти ҳокими Э.Турдимов бугун Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази Самарқанд филиалига бориб, беморлар ҳолидан хабар олиб, уларни Янги йил билан табриклади.
– Касалликка қарши биргаликда курашамиз, худо хоҳласа, албатта бу дарддан шифо топасизлар. Бунинг учун биз қўлимиздан келган барча ёрдамни кўрсатамиз. Шуни унутмангки, сизлар давлатимизнинг доимий эътиборидасизлар, – деди Э.Турдимов.
Филиалда даволанаётган болаларга Қоробобо ва Қорқиз иштирокида совғалар топширилди. Байрам муносабати билан кеча вилоят ҳокими бир гуруҳ нуронийлар, меҳнат фахрийлари хонадонига бориб, уларни байрам билан табриклаган эди.

Эркинжон Турдимов навестил больных детей
Хоким Самаркандской области Э.Турдимов посетил Самаркандский филиал Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра онкологии и радиологии, где навестил больных детей и поздравил их с Новым годом.
– Будем вместе бороться с болезнью, вы обязательно победите этот недуг. Мы сделаем все возможное для этого. Не забывайте, что вы находитесь под постоянным вниманием нашего государства, – сказал Э.Турдимов.
Детей, проходящих лечение в филиале, поздравили Дед Мороз и Снегурочка, вручили им новогодние подарки. Днем ранее хоким области также навестил группу ветеранов и поздравил их с праздником.