Жиззах вилояти камбағалликни қисқартириш ва бандлик бош бошқармаси бошлиғи Файзулло Салоҳиддинов Шароф Рашидов тумани ҳамда Жиззах шаҳри ёшлари билан мулоқотда бўлиб, уларни қийнаб келаётган муаммоларини тинглади.
Тадбирда ёшлар келгусида ҳар хил салбий ҳолатларни келтириб чиқармаслиги, турли диний экстремистик гуруҳларнинг алдовларига учмаслик, бўш вақтларини мазмунли ўтказиш, ўзларидаги мавжуд иқтидорларини намоён этиб, фақат ижобий томондан кўрсатиши, барчага намуна бўлиши таъкидланди ва ўз навбатида ёшларнинг муаммолари тинглаб ўрганилди.
Учрашувда жиззахлик ёшлар томонидан асосан бандлик, экин экиб фойдаланиш учун узоқ муддатга ер ажратиш, кичик, якка тартибдаги, оилавий бизнесни юритиши ва тадбиркорликни бошлаши учун субсидия ҳамда имтиёзли кредит ажратилишида амалий ёрдам ҳамда бўш вақтларини мазмунли ўтказишлари учун қўшимча спорт ва кўнгил очар мажмуалар барпо этиш каби мурожаатлар кўтарилди.
Ҳар бир ёш мурожаатчининг таклифлари диққат билан эшитилиб, қайд этиб борилди. Мурожаатларнинг 10 фоизи жойида ҳал қилинган бўлса, ишга жойлаштириш, ер, субсидия ва кредит маблағлари ажратиш масалалари юзасидан бўлган мурожаатлар бўйича мутасадди ташкилот раҳбарларига топшириқлар берилиб, ижросининг аниқ муддати белгиланди.
Ёшлар бўш вақтларини мазмунли ўтказиш борасидаги кўтарилган масалаларни ижобий ҳал қилиш, тегишлилиги бўйича Шароф Рашидов тумани ҳамда Жиззах шаҳри ҳокимликлари зиммасига юклатилди.

Проблемы молодежи – под контролем ответственных лиц
Начальник Джизакского областного управления занятости населения и сокращения бедности Файзулло Салохиддинов пообщался с молодежью Шараф-Рашидовского района и города Джизака, выслушал их проблемы.
На мероприятии было подчеркнуто, что молодежь не должна поддаваться на обман различных группировок религиозных экстремистов. Ей следует проводить свободное время с пользой, развивать свои способности и показывать их только с положительной стороны.
В ходе встречи были рассмотрены обращения молодежи о трудоустройстве, предоставлении земельных участков для выращивания сельскохозяйственных культур в долгосрочное пользование, оказании практической помощи в выделении субсидий и льготных кредитов для ведения малого, индивидуального, семейного бизнеса  и предпринимательской деятельности, а также строительстве дополнительных спортивных и развлекательных комплексов.
10 процентов обращений были решены на месте. По обращениям, связанным с вопросами трудоустройства, предоставления земли, выделения субсидий и кредитов даны поручения руководителям ответственных организаций и установлен конкретный срок их исполнения.
Решение вопросов, касающихся организации содержательного досуга молодежи возложено на хокимияты Шараф-Рашидовского района и города Джизака.