Гулистон шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Бош вазири ўринбосари З.Маҳкамованинг сайёр қабули бўлиб ўтди ва унда фуқароларнинг юздан зиёд мурожаатлари кўриб чиқилди.
Қабулда моддий ёрдам, бандлигини таъминлаш, паспорт, саломатлигини тиклаш, банк ва кредит, кадастр билан боғлиқ муаммолар, пенсия, субсидия, уй-жой масалалари каби кўплаб муаммоли мурожаатлар тингланди. Шунингдек, 4 нафар тазйиққа учраган аёллар, 13 нафар апробацияда турган аёлларнинг мурожаатлари ўрганилиб, тегишли тартибда ҳал қилиш чоралари кўрилди.
Бош вазир ўринбосари З.Маҳкамова Сирдарё вилоятига ташрифи давомида Гулистон шаҳрининг “Улуғобод” МФЙда маҳалла бешлиги фаолияти билан яқиндан танишди. “Аёли эъзозланган юрт” шиори остида маҳаллада яшовчи 14 нафар ижтимоий ҳимояга муҳтож аёлларга тикув машиналари топширилди. Шунингдек, “Соғлом турмуш тарзи” мавзусидаги кўргазмали семинар ҳамда “Оқила аёллар” ҳаракати аъзолари билан учрашув барча иштирокчилар учун қизиқарли бўлди.

Выездной прием в Сырдарьинской области
В Гулистане состоялся выездной прием заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан Зулайхо Махкамовой, на котором было рассмотрено более ста обращений от жителей Сырдарьинской области.
На приеме были выслушаны обращения по таким вопросам, как оказание материальной помощи, содействие в трудоустройстве, получении паспорта, выделении кредитов, выплате пенсий, восстановлении здоровья, решении жилищных проблем. Кроме того, были изучены обращения 4 женщин, подвергшихся преследованию и 13 женщин, находящихся на пробации, и приняты соответствующие меры.
В ходе посещения области З.Махкамова ознакомилась с деятельностью махаллинской пятерки в сходе граждан махалли «Улугобод». 14 нуждающимся в социальной защите женщинам, проживающим в махалле, были переданы швейные машины.
Также были проведены семинар-выставка на тему «Здоровый образ жизни» и встреча с участницами движения «Окила аёллар».